movim - en to tr translation catalogue (93 entries)

en: Thanks
tr: Teşekkürler

en: Developers
tr: Geliştiriciler

en: Translators
tr: Çeviriciler

en: Thanks to all the translators
tr: Tüm geliştiricilere teşekkür ederiz

en: Software
tr: Yazılım

en: Account
tr: Hesap

en: Change my password
tr: Şifremi değiştir

en: Password
tr: Şifre

en: Password confirmation
tr: Şifre onaylama

en: The password has been updated
tr: Şifre güncellendi

en: Delete your account
tr: Hesabını sil

en: Create a new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: on
tr: Açık

en: Your acccount has been successfully registered
tr: Hesabın başarıyla oluşturuldu

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: …and start playing
tr: ...ve oynatılıyor

en: Registration forbidden
tr: Kayıt olma başarısız

en: Actions
tr: Eylemler

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Theme
tr: Tema

en: Default language
tr: Varsayılan Dil

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Retype password
tr: Şifre tekrar

en: Database
tr: Veritabanı

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Chat
tr: Sohbet

en: Language
tr: Dil

en: Name
tr: Ad

en: Nickname
tr: Takma ad

en: Date of Birth
tr: Doğum Tarihi

en: Gender
tr: Cinsiyeti

en: Marital Status
tr: Medeni Durumu

en: Website
tr: Web sayfası

en: About Me
tr: Hakkımda

en: Alias
tr: Rumuz

en: Wrong username
tr: Yanlış kullanıcı adı

en: Invalid JID
tr: Geçersiz JID

en: XMPP Domain error, your account is not a correct Jabber ID
tr: XMPP Alan adı hatası, hesabınız geçerli bir Jabber ID değil

en: Wrong password
tr: Yanlış şifre

en: Internal server error
tr: Dahili sunucu hatası

en: Session error
tr: Oturum hatası

en: Account successfully created
tr: Hesap başarıyla oluşturuldu

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Movim failed to authenticate. You entered wrong data
tr: Movim kimlik doğrulamada başarısız oldu. Yanlış veri girdiniz

en: The XMPP authentification failed
tr: XMPP kimlik doğrulaması başarısız oldu

en: My address
tr: Adresim

en: All
tr: Hepsi

en: Help
tr: Yardım

en: Profile
tr: Profil

en: Submit
tr: Gönder

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Home
tr: Anasayfa

en: Account Creation
tr: Hesap Oluşturma

en: Feed
tr: Besleme

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Cannot load file '%s'
tr: Dosya '% s' yüklenemedi

en: Add
tr: Ekle

en: Cancel
tr: İptal

en: Submitting
tr: Göndermek

en: Accept
tr: Kabul et

en: Day
tr: Gün

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Phone
tr: Telefon

en: Online
tr: Çevrimiçi

en: Away
tr: Uzakta

en: Do Not Disturb
tr: Rahatsız Etmeyin

en: Extended Away
tr: Uzun Süredir Uzakta

en: Offline
tr: Çevrimdışı

en: Month
tr: Ay

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Year
tr: Yıl

en: Today
tr: Bugün

en: Tomorrow
tr: Yarın

en: Yesterday
tr: Dün

en: day
tr: gün

en: Get older posts
tr: Eski gönderileri getir
