movim - en to sq translation catalogue (763 entries)

en: Thanks
sq: Faleminderit

en: Developers
sq: Zhvillues

en: Translators
sq: Përkthyes

en: Thanks to all the translators
sq: Faleminderit për krejt përkthyesit

en: Resources
sq: Burime

en: Movim is an XMPP-based communication platform. All the project, except the following software and resources, is under
sq: Movim është një platformë komunikimesh me bazë XMPP. Krejt projektet, me përjashtim të software-it dhe burimeve vijuese, gjenden nën

en: Account
sq: Llogari

en: Change my password
sq: Ndryshoje fjalëkalimin tim

en: Password
sq: Fjalëkalim

en: Password confirmation
sq: Ripohim fjalëkalimi

en: The password has been updated
sq: Fjalëkalimi u përditësua

en: Please provide a valid password (6 characters minimum)
sq: Ju lutemi, jepni një fjalëkalim të vlefshëm (minimumi 6 shenja)

en: The provided passwords are not the same
sq: Fjalëkalimet e dhëna s’janë të njëjtë

en: Delete your account
sq: Fshijeni llogarinë tuaj

en: You will delete your XMPP account and all the relative information linked to it (profile, contacts and publications).
sq: Do të fshini llogarinë tuaj XMPP dhe krejt të dhënat relative të lidhura me të (profil, kontakte dhe publikime).

en: Type your full username
sq: Shtypni emrin tuaj të plotë të përdoruesit

en: Please provide a valid username.
sq: Ju lutemi, jepni një emër përdoruesi të vlefshëm.

en: Gateways
sq: Kanale

en: Leave this instance
sq: Braktiseni këtë instancë

en: You will delete all the relative information linked to your account on this Movim instance (profile, contacts and publications).
sq: Do të fshini llogarinë krejt të dhënat relative të lidhura me llogarinë tuaj në këtë instancë Movim (profil, kontakte dhe publikime).

en: This action will not delete your account but will disconnect you from this instance.
sq: Ky veprim s’do të fshijë llogarinë tuaj, por do t’ju shkëpusë nga kjo instancë.

en: Create a new account
sq: Krijoni një llogari të re

en: No account creation form found on the server
sq: S’u gjet në shërbyes formular krijimi llogarish

en: Your acccount has been successfully registered
sq: Llogaria juaj u regjistrua me sukses

en: Loading
sq: Po ngarkohet

en: …and start playing
sq: …dhe po fillohet të luhet

en: Not Acceptable
sq: I papranueshëm

en: The registration system of this server is currently unavailable
sq: Sistemi i regjistrimeve në këtë shërbyes është i pakapshëm hëpërhë

en: Registration forbidden
sq: Regjistrim i ndaluar

en: Actions
sq: Veprime

en: Action completed
sq: Veprim i plotësuar

en: General Settings
sq: Rregullime të Përgjithshme

en: Theme
sq: Temë

en: Default language
sq: Gjuhë parazgjedhje

en: Log verbosity
sq: Shkallë hollësish te regjistri

en: Restrict suggestions
sq: Kufizoji këshillat

en: Only suggest chatrooms, Communities and other contents that are available on the user XMPP server and related services
sq: Sugjero vetëm dhoma fjalosjeje, bashkësi dhe lëndë tjetër që janë të gatshme te shërbyesi XMPP i përdoruesit dhe shërbime të lidhura me të

en: Chat only
sq: Vetëm fjalosje

en: Disable all the social feature (Communities, Blog…) and keep only the chat ones
sq: Çaktivizo krejt veçoritë e shoqërorëve (Bashkësi, Blog…) dhe mbaj vetëm ato për fjalosje

en: Administration Credential
sq: Kredenciale Administrimi

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Retype password
sq: Rishtypeni fjalëkalimin

en: Disable the XMPP registration feature
sq: Çaktivizo veçorinë e regjistrimit XMPP

en: Remove the XMPP registration flow and buttons from the interface
sq: Hiq nga ndërfaqja pjesën dhe butonat për regjistrim XMPP

en: Whitelisted XMPP Servers
sq: Shërbyes XMPP të Lejuar

en: If you want to specify a list of authorized XMPP servers on your Movim pod and forbid the connection on all the others please put their domain name here, with comma (ex: movim.eu,jabber.fr)
sq: Nëse doni të përcaktoni një listë shërbyesish të autorizuar XMPP te nyja juaj Movim dhe të ndaloni lidhjen te krejt të tjerët, ju lutemi, vendosini emrat e tyre këtu, ndarë me presje (p.sh.: movim.eu,jabber.fr)

en: Leave this field blank if you allow the access to all the XMPP accounts.
sq: Lëreni të zbrazët këtë fushë, nëse lejoni hyrje te krejt llogaritë XMPP.

en: List of whitelisted XMPP servers
sq: Listë shërbyesidh XMPP të lejuar

[ctx: [information]title]
en: Information Message
sq: Mesazh Informacioni

en: Description
sq: Përshkrim

en: General description of the instance
sq: Përshkrim i përgjithshëm i instancës

en: Main banner
sq: Banderolë kryesore

en: Ensure that the picture is not too large and can be reached from any webpages
sq: Siguroni që fotoja të mos jetë shumë e madhe dhe të mund të kapet pre cilësdo faqeje web

en: This message will be displayed on the login page. It can be used to link the Terms and Conditions of your Movim instance for example.
sq: Ky mesazh do të shfaqet te faqja e hyrjeve. Mund të përdoret, për shembull, për të lidhur ndarjen Terma dhe Kushte të instancës tuaj Movim.

en: Leave this field blank if you don’t want to show any message.
sq: Lëreni këtë fushë të zbrazët, nëse s’doni të shfaqet ndonjë mesazh.

[ctx: [information]label]
en: Information Message
sq: Mesazh Informacioni

en: Default XMPP server
sq: Shërbyes XMPP parazgjedhje

en: Main XMPP server domain
sq: Përkatësia e shërbyesit kryesor XMPP

en: Main XMPP server description
sq: Përshkrimi i shërbyesit kryesor XMPP

en: Main XMPP server country
sq: Vend shërbyesi kryesor XMPP

en: Pick a country in the list
sq: Zgjidhni një vend te lista

en: Tenor integration
sq: Integrim me Tenor

en: Your Tenor API Key
sq: Kyçi Juaj për API Tenor

en: Movim integrates the Tenor API to allow GIF search and publication in Chat
sq: Movim integrohet me API-n Tenor për të lejuar kërkim dhe shfaqje GIF-esh në Fjalosje

en: Access Tenor and get your API key
sq: Hyni në Tenor dhe merrni Kyçin tuaj API

en: Firebase Integration
sq: Integrim me Firebase

en: Your Firebase Authorization Key
sq: Kyçi juaj i autorizimit për Firebase

en: Movim can send Push Notifications to the Movim Android app using Firebase
sq: Movim mund të dërgojë Njoftime Push te aplikacioni Movim Android duke përdorur Firebase-in

en: Go to the Firebase panel to configure and generate your Authorization key
sq: Kaloni te paneli i Firebase-it që të formësoni dhe prodhoni kyçin tuaj të Mirëfilltësimt

en: Empty
sq: E zbrazët

en: Syslog and files
sq: Syslog dhe kartela

en: Sessions
sq: Sesione

en: Currently connected users on the pod
sq: Përdorues aktualisht të lidhur te nyja

en: General Overview
sq: Përmbledhje e Përgjithshme

en: Read and write rights for the webserver in Movim’s %s directory
sq: Të drejta shkrimi dhe leximi për shërbyesin te drejtoria %s e Movim-it

en: WebSocket connection error, check if the Movim Daemon is running and is reachable
sq: Gabim lidhjeje me WebSocket, shihni nëse Demoni Movim Daemon xhiron dhe mund të kapet

en: Browser
sq: Shfletues

en: Movim Core
sq: Baza e Movim-it

en: Movim Daemon
sq: Demon Movim-i

en: Database
sq: Bazë të dhënash

en: Here you can register your pod on the official %sMovim API%s
sq: Këtu mund të regjistroni nyjën tuaj te  %sAPI Movim%s zyrtar

en: Your pod is not registered on the API
sq: Nyja juaj s’është e regjistruar te API

en: Your pod is registered on the API
sq: Nyja juaj është e regjistruar te API

en: Your pod is not yet validated
sq: Nyja juaj s’është vleftësuar ende

en: Your pod is validated
sq: Nyja juaj është vleftësuar

en: You asked to be removed from the API, this request will be processed in a couple of hours
sq: Kërkuat të hiqeni nga API, kjo kërkesë do të përmbushet brenda disa orësh

en: Configuration updated
sq: Formësimi u përditësua

en: File
sq: Kartelë

en: Use it
sq: Përdore

en: Webcam
sq: Kamerë

en: Take a webcam snapshot
sq: Bëni një foto me kamerën

en: Avatar Updated
sq: Avatari u Përditësua

en: Avatar Not Updated
sq: Avatari S’u Përditësua

en: No avatar defined yet
sq: S’ka ende avatar të përcaktuar

en: Change my avatar
sq: Ndrysho avatarin tim

en: Upload a new picture
sq: Ngarkoni një foto të re

en: %s’s feed
sq: Prurje për %s

en: This content is private, please login to see it
sq: Kjo lëndë është private, që ta shihni, ju lutemi, bëni hyrjen

en: Message Published
sq: Mesazhi u Botua

en: Add a reaction
sq: Shtoni reagim

en: Retract
sq: Tërhiqe

en: Your message could not be sent, please try again later
sq: Mesazhi juaj s’u dërgua dot, ju lutemi, riprovoni më vonë

en: Encrypted message
sq: Mesazh i fshehtëzuar

en: Retracted message
sq: Mesazh i tërhequr

en: Composing…
sq: Po hartohet…

en: Paused…
sq: Pushuar…

en: Contact gone
sq: Kontakti ka avulluar

en: %s messages retrieved
sq: U morën %s mesazhe

en: ↑ to edit your previous message
sq: ↑ që të përpunoni mesazhin tuaj të mëparshëm

en: :shortcut: to insert an emoji
sq: :shkurtore: që të futni një emoxhi

en: You are not allowed to send messages in this conference
sq: S’keni leje të dërgoni mesazhe në këtë konferencë

en: %s needs your attention
sq: %s lyp vëmendjen tuaj

en: Your message here…
sq: Mesazhi juaj këtu…

en: Smileys
sq: Emotikone

en: Frequent contacts
sq: Kontakte të shpeshtë

en: Nothing here yet…
sq: Ende pa gjë këtu…

en: Don’t be shy, send a first message to start the discussion
sq: Mos kini turp, dërgoni një mesazh të parë për të filluar diskutimin

en: You received an invitation to join a chatroom
sq: Morët një ftesë për të hyrë në një dhomë fjalosjesh

en: Join %s
sq: Hyni te %s

en: See the profile
sq: Shihni profilin

[ctx: [chat]clear]
en: Clear the history
sq: Spastroje historikun

en: Edit last message
sq: Përpunoni mesazhin e fundit

en: Report abuse
sq: Njoftoni shpërdorim

en: Call started
sq: Thirrja filloi

en: Call ended
sq: Thirrja përfundoi

en: An error occured when sending the message
sq: Ndodhi një gabim teksa dërgohej mesazhi

en: Synchronizing the history, please wait…
sq: Po njëkohësohet historiku, ju lutemi, prisni…

[ctx: [chat]clear_history]
en: Clear the history
sq: Spastroje historikun

en: You are going to delete %s messages, are you sure?
sq: Do të fshini %s mesazhe, jeni i sigurt?

en: Action impossible in encrypted chats
sq: Veprim i pamundur në fjalosje të fshehtëzuara

en: Members
sq: Anëtarë

en: Connected to the chatroom
sq: U lidh te dhoma e fjalosjeve

en: Disconnected from the chatroom
sq: U shkëput nga dhoma e fjalosjeve

en: Configuration
sq: Formësim

en: Configuration saved
sq: Formësim u ruajt

en: Subject
sq: Subjekt

en: Subject changed
sq: Subjekti u ndryshua

en: Administration
sq: Administrim

en: Fingerprints
sq: Shenja gishtash

en: OMEMO Fingerprints
sq: Shenja gishtash OMEMO

en: Generating the encryption keys, please wait…
sq: Po prodhohen kyçet e fshehtëzimit, ju lutemi, pritni…

en: Encryption keys generated
sq: Kyçet e fshehtëzimit u prodhuan

en: Resolving OMEMO devices
sq: Po ftillohen pajisje OMEMO

en: Building encryption sessions
sq: Po krijohen sesione fshehtëzimi

en: Building own encryption sessions
sq: Po krijohen sesione të vetët fshehtëzimi

en: Encryption disabled
sq: Fshehtëzimi u çaktivizua

en: Send a message to build the encrypted session
sq: Që të krijohet sesioni i fshehtëzuar, dërgoni një mesazh

en: Enabling encryption for the contact
sq: Po aktivizohet fshehtëzimi për kontaktin

en: Disabling encryption for the contact
sq: Po çaktivizohet fshehtëzimi për kontaktin

en: Last activity
sq: Veprimtaria e fundit

en: %s sessions built
sq: %s sesione të krijuar

en: No chats yet…
sq: Ende pa fjalosje…

en: Start a new conversation by clicking on the %s button.
sq: Filloni një bisedë të re duke klikuar mbi butonin %s.

en: Chat with a contact
sq: Fjalosuni me një kontakt

en: Me
sq: Unë

en: Picture
sq: Foto

en: Chat
sq: Fjalosje

en: New conversation
sq: Bisedë e re

en: Discover, follow and share
sq: Zbuloni, ndiqni dhe ndani me të tjerët

en: %s communities
sq: %s bashkësi

en: Search for a new server
sq: Kërkoni për një shërbyes të ri

en: Communities servers
sq: Shërbyes bashkësish

en: Discover the Communities by servers
sq: Zbuloni Bashkësi sipas shërbyesish

en: Communities server discovered
sq: U pikas shërbyes bashkësis

en: This server doesn’t exists
sq: Ky shërbyes s’ekziston

en: Communities you might like
sq: Bashkësi që mund t’ju pëlqejnë

en: Community created successfully
sq: Bashkësia u krijua me sukses

en: There is no Communities yet on this server.
sq: Në këtë shërbyes s’ka ende Bashkësi.

en: Create a new community on %s
sq: Krijoni një bashkësi të re në %s

en: Community name
sq: Emër bashkësie

en: My Little Pony - Fan Club
sq: Gjelbërim Ngado - Shoqatë

en: Please provide a valid community name (4 characters minimum)
sq: Ju lutemi, jepni një emër bashkësie të vlefshëm (minimumi 4 shenja)

en: You cannot create a new community on this server
sq: S’mund të krijoni një bashkësi të re në këtë shërbyes

en: No Communities Servers yet…
sq: Ende pa Shërbyes Bashkësie…

en: It seems that we can't find any communities for the moment
sq: Duket se për çastin s’gjejmë dot ndonjë bashkësi

en: Subscriptions
sq: Pajtime

en: Public subscriptions
sq: Pajtime publike

en: My Communities subscriptions
sq: Pajtimet e mia në Bashkësi

en: Community deleted successfully
sq: Bashkësia u fshi me sukses

en: Delete the community
sq: Fshije bashkësinë

en: You are going to delete the following community. Please confirm your action.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e bashkësisë vijuese. Ju lutemi, ripohoni veprimin tuaj.

en: It seems that this community doesn’t exists anymore. Do you want to remove it from your subscriptions?
sq: Duket se ajo bashkësi s’ekziston më. Doni të hiqet nga pajtimet tuaja?

en: Error during the application of the node configuration
sq: Gabim gjatë zbatimit të formësimit të nyjës

en: Owners
sq: Pronarë

en: Publishers
sq: Botues

en: Roles
sq: Role

en: Role correctly set
sq: Roli u caktua saktë

en: Publication
sq: Botim

en: Open
sq: I hapur

en: Everyone can publish
sq: Cilido mund të botojë

en: The publishers can publish
sq: Botuesit mund të botojnë

en: Subscribers
sq: Pajtimtarë

en: The subscribers can publish
sq: Pajtimtarët mund të botojnë

en: %s subscribers
sq: %s pajtimtarë

en: %s posts
sq: %s postime

en: Public page
sq: Faqe publike

en: Only publishers can publish
sq: Vetëm botuesit mund të botojnë

en: Only subscribers can publish
sq: Vetëm pajtimtarët mund të botojnë

en: Subscribe
sq: Pajtomë

en: Unsubscribe
sq: Shpajtomë

en: Subscribed
sq: U pajtuat

en: Unsubscribed
sq: U shpajtuat

en: The subscriptions are disabled for this community
sq: Pajtimet janë të çaktivizuara për këtë bashkësi

en: Give a label for this community
sq: Jepni një etiketë për këtë bashkësi

en: My Community Name
sq: Emër i Bashkësisë Time

en: Share this subscription publicly
sq: Ndajeni këtë pajtim publikisht

en: It will appear on your profile
sq: Do të shfaqet te profili juaj

en: You are going to unsubscribe from this community
sq: Ju ndan një hap nga shpajtimi prej kësaj bashkësie

en: Are you sure?
sq: Jeni i sigurt?

en: My Subscriptions
sq: Pajtimet e Mia

en: Hello
sq: Tungjatjeta

en: Here you will be able to manage all your subscriptions.
sq: Këtu do të jeni në gjendje të administroni krejt pajtimet tuaja.

en: You don’t have any community subscriptions yet.
sq: Ende s’keni ndonjë pajtim në bashkësi.

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Language
sq: Gjuhë

en: Roster display
sq: Shfaqje emërtese

en: Show the offline contacts
sq: Shfaqi kontaktet që s’janë në linjë

en: Hide the offline contacts
sq: Fshihi kontaktet që s’janë në linjë

en: Appearence
sq: Dukje

en: Configuration invalid
sq: Formësim i pavlefshëm

en: Advanced Configuration
sq: Formësim i Thelluar

en: Display adult content
sq: Shfaq lëndë të rriturish

en: Will allow you to read the posts tagged with the #nsfw tag
sq: Do t’ju lejojë të lexoni postimet e etiketuara me etiketën #nsfw

en: Night Mode
sq: Mënyra Mbrëmje

en: Use dark colors to rest your eyes
sq: Përdorni ngjyra të errëta për të çlodhur sytë

en: Main chat page
sq: Faqja e fjalosjes kryesore

en: Make the chat page as the default one
sq: Bëje faqen e fjalosjes si atë parazgjedhje

en: Archiving preferences
sq: Parapëlqime arkivimi

en: Server-side archiving preferences
sq: Parapëlqime arkivimi më anë të shërbyesit

en: Always
sq: Përherë

en: Never
sq: Kurrë

en: Archiving preferences saved
sq: Parapëlqimet e arkivimit u ruajtën

en: Audio notifications
sq: Njoftime audio

en: Incoming call
sq: Thirrje ardhëse

en: Incoming message
sq: Mesazh ardhës

en: Confirmation of authentication
sq: Ripohim i mirëfilltësimit

en: The following platform would like your confirmation to authentify this account
sq: Platforma vijuese do të donte ripohimin tuaj që të mirëfilltësohet kjo llogari

en: Authentication code
sq: Kod mirëfilltësimi

en: Add a contact
sq: Shtoni një kontakt

en: Enter the Jabber ID of your contact.
sq: Jepni ID-në Jabber të kontaktit tuaj.

en: Press enter to validate.
sq: Shtypni Enter që të vleftësohet.

en: Contact added
sq: Kontakti u shtua

en: Contact updated
sq: Kontakti u përditësua

en: Contact deleted
sq: Kontakti u fshi

en: General Information
sq: Të dhëna të Përgjithshme

en: Name
sq: Emër

en: Nickname
sq: Nofkë

en: Date of Birth
sq: Datëlindje

en: Gender
sq: Gjini

en: Marital Status
sq: Gjendje Civile

en: Website
sq: Sajt

en: About Me
sq: Rreth Meje

en: Other Accounts
sq: Llogari të Tjera

en: Is Listening
sq: Po Dëgjon

en: Pictures
sq: Foto

en: Links
sq: Lidhje

en: Geographic Position
sq: Pozicion Gjeografik

en: Locality
sq: Lokalitet

en: Country
sq: Vend

en: Mood
sq: Humor

en: I’m
sq: Jam

en: Listening
sq: Duke Dëgjuar

en: Last seen
sq: Parë së fundi

en: Clients
sq: Klientë

en: Clients information
sq: Të dhëna klientësh

en: Last registered
sq: Regjistruar së fundi

en: Find some new contacts
sq: Gjeni ca kontakte të reja

en: Edit
sq: Përpunojeni

en: Group
sq: Grup

en: You are going to delete one of your contacts, please confirm your action
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e njërit prej kontakte ve tuaja, ju lutemi, ripohoni veprimin tuaj

en: %s years
sq: %s vjet

en: Last public post
sq: Postimi i fundit publik

en: Visit the blog to see all the public posts
sq: Vizitoni blogun që të shihni krejt postimet publike

en: You can see this contact status
sq: Mund të shihni gjendjen e këtij kontakti

en: Share my status
sq: Ndaje gjendjen time me të tjerë

en: But this contact cannot see yours
sq: Por ky kontakt s’mund të shohë tuajt

en: You are not subscribed to this contact
sq: S’jeni i pajtuar te ky kontakt

en: Ask to subscribe
sq: Kërkoni pajtim

en: But this contact can still see if you are online
sq: Por ky kontakt mundet ende të shohë nëse jeni në linjë

en: No subscriptions
sq: S’ka pajtime

en: Invite
sq: Ftoje

en: This contact is in your contact list but there is no subscription between the two accounts
sq: Ky kontakt gjendet në listën tuaj të kontakteve, por nuk ka pajtim mes dy llogarive

en: No public data found
sq: S’u gjetën të dhëna publike

en: Draw
sq: Vizatim

en: Frequently Asked Questions
sq: Pyetje të Bëra Shpesh

en: What does the permission setting do?
sq: Ç’kryen ky rregullim lejeje?

en: By default the content is only available to your contacts. You can make your profile and publications public by enabling the related setting.
sq: Si parazgjedhje, te lënda mund të hyjnë vetëm kontaktet tuaja. Profilin dhe publikimet tuaja mund t’i bëni publike duke aktivizuar rregullimin përkatës.

en: How does it applies on Communities posts?
sq: Si zbatohet kjo në postime Bashkësie?

en: Similary to your blog publications except that, by default, the posts are only available to the members or subscribers of the Community (except if you explicitly open all the Community content)
sq: Në mënyrë të ngjashme me publikimet në blogun tuaj, hiq, si parazgjedhje, postimet që mund të shihen vetëm nga anëtarët ose pajtimtarët e Bashkësisë (hiq rastin kur hapni shprehimisht krejt lëndën e Bashkësisë)

en: Where can I find a list of chatrooms?
sq: Ku mund të gjej një listë dhomas bisedash?

en: Where can I find my contacts?
sq: Ku mund t’i kontaktet e mia?

en: By opening the search panel.
sq: Duke hapur panelin e kërkimeve.

en: Applications
sq: Aplikacione

en: Movim App
sq: Aplikacion Movim

en: Install Movim on your device
sq: Instaloni Movim-in në pajisjen tuaj

en: We also recommend
sq: Këshillojmë gjithashtu

en: Administrators & Contact
sq: Përgjegjës & Kontakte

en: Chat with the Movim team?
sq: Doni të bisedoni me ekipin e Movim-it?

en: Add the chatroom
sq: Shtoje dhomën e fjalosjeve

en: Wrong username
sq: Emër përdoruesi i gabuar

en: Invalid JID
sq: JID i pavlefshëm

en: Empty Challenge from the server
sq: Sfidë e pavlefshme prej shërbyesit

en: XMPP Domain error, your account is not a correct Jabber ID
sq: Gabim përkatësie XMPP, llogaria juaj s’është ID Jabber e saktë

en: Some data are missing!
sq: Mungojnë disa të dhëna!

en: Wrong password
sq: Fjalëkalim i gabuar

en: Internal server error
sq: Gabim i brendshëm shërbyesi

en: Session error
sq: Gabim sesioni

en: Account successfully created
sq: Llogaria u krijua me sukses

en: The server takes too much time to respond
sq: Shërbyesi po ha shumë kohë për t’u përgjigjur

en: Impossible login
sq: Hyrje e pamundshme

en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: Invalid username format
sq: Format i pavlefshëm emrash përdoruesish

en: Invalid password format
sq: Format i pavlefshëm fjalëkalimesh

en: Your XMPP server is unauthorized
sq: Shërbyesi juaj XMPP është i paautorizuar

en: Movim failed to authenticate. You entered wrong data
sq: Movim-i s’arriti të bëjë mirëfilltësimin. Dhatë të dhëna të gabuara

en: Authentication mechanism not supported by Movim
sq: Mekanizëm mirëfilltësimi i pambuluar nga Movim

en: The XMPP authentification failed
sq: Mirëfilltësimi XMPP dështoi

en: Connected to the server
sq: I lidhur te shërbyesi

en: Authenticated to the server
sq: U bë mirëfilltësimi kundrejt shërbyesit

en: My address
sq: Adresa ime

en: Login with accounts from these servers
sq: Hyrje me llogari nga këta shërbyes

en: Login using any XMPP account or create a new one
sq: Hyrje duke përdorur çfarëdo llogarie XMPP ose duke krijuar një të re

en: Connected
sq: I lidhur

en: Population
sq: Popullsi

en: %s invited you to join a chatroom
sq: %s ju ftoi të hyni në një dhomë fjalosjesh

en: Administrated by
sq: Administruar nga

en: Bad nickname (between 4 and 40 characters)
sq: Nofkë e gabuar (mes 4 dhe 40 shenjash)

en: No news yet…
sq: Ende pa lajme…

en: Welcome on your news feed, here you will see all the posts published by your contacts and in the communities you have subscribed.
sq: Mirë se vini te prurja juaj e lajmeve, këtu do të shihni krejt postimet e botuara nga kontaktet tuaj dhe në bashkësi te të cilat jeni pajtuar.

en: All
sq: Krejt

en: My publications
sq: Publikimet e mia

en: Contacts
sq: Kontakte

en: Write a new post…
sq: Shkruani një postim të ri…

en: Pending Invitations
sq: Ftesa Pezull

en: %s wants to talk with you
sq: %s dëshiron të flasë me ju

en: Notifications
sq: Njoftime

en: No new notifications
sq: S’ka njoftime të reja

en: Movim can notify you when a new post is published or if you receive messages
sq: Movim-i mund t’ju njoftojë kur botohet një postim i ri ose kur merrni mesazhe

en: You can always disable them afterwards
sq: Mundeni përherë t’i çaktivizoni më pas

en: Public profile
sq: Profil publik

en: Make your profile public and allow other users to find you and make new contacts more easily
sq: Bëjeni profilin tuaj publik dhe lejojuni përdoruesve të tjerë t’ju gjejnë dhe të krijoni kontakte të reja më lehtë

en: You can always disable this in the configuration afterwards
sq: Këtë mundeni përherë ta çaktivizoni më pas te formësimi

en: Popups
sq: Flluska

en: Movim is using popups for the video-conference feature, they are sometime blocked by the browsers
sq: Movim përdor flluska për veçorinë videokonferenca, ndonjëherë ato bllokohen nga shfletuesi

en: Please be sure that they are enabled to use this feature properly
sq: Ju lutemi, për ta përdorur si duhet këtë veçori, sigurohuni që janë të aktivizuara

en: News Feed
sq: Prurje Lajmesh

en: Discover and register to the groups you are interested in
sq: Zbuloni dhe regjistroni grupe për të cilët jeni të interesuar

en: Content
sq: Lëndë

en: Post published
sq: Postimi u botua

en: Post deleted
sq: Postimi u fshi

en: What’s Hot
sq: Ç’është Në Modë

en: Posts recently published in communities that you are not subscribed (yet)
sq: Postime botuar së fundi në bashkësi te të cilat s’jeni pajtuar (ende)

en: New post
sq: Postim i ri

en: This is a re-post from %s
sq: Ky është një ripostim nga %s

en: See %s profile
sq: Shihni profilin e %s

en: Public posts from users
sq: Postime publike nga përdorues

en: %s minute
sq: %s minutë

en: %s minutes
sq: %s minuta

en: Publish this post publicly?
sq: Të botohet ky postim publikisht?

en: This post is public
sq: Ky postim është publik

en: This post is private
sq: Ky postim është privat

en: Public URL of this post
sq: URL publike e këtij postimi

en: Delete this post
sq: Fshije këtë postim

en: You are going to delete this post, please confirm your action
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e këtij postimi, ju lutemi, ripohoni veprimin tuaj

en: Are you sure that you want to delete this comment?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet ky koment?

en: Discover more articles on the communities page
sq: Zbuloni më tepër artikuj te faqet e bashkësisë

en: Read more
sq: Lexoni më tepër

en: Comments disabled
sq: Komentet janë çaktivizuar

en: Comment published
sq: Komenti u botua

en: Liked
sq: U pëlqye

en: The comment cannot be published
sq: Komenti s’botohet dot

en: Comment deleted
sq: Komenti u fshi

en: Liked your publication
sq: Pëlqeu botimin tuaj

en: Commented
sq: I komentuar

en: Contact post
sq: Postim kontakti

en: Universal share button
sq: Buton i përgjithshëm ndarjesh

en: Bookmark or drag and drop the following button in your toolbar and use it on all the pages you want to share on Movim
sq: Faqeruajini ose tërhiqeni dhe lëreni butonin vijues te paneli juaj dhe përdoreni për krejt faqet që doni të ndani me të tjerët në Movim

en: Share on Movim
sq: Ndajeni me të tjerë në Movim

en: Oh! Hello!
sq: Oh! Tungjatjeta!

en: It seems that you’re new there! Welcome on Movim!
sq: Duket se jeni i ri këtu! Mirë se vini në Movim!

en: Check the Menu
sq: Shihni Menunë

en: All the main Movim features are accessible there. Don’t hesitate to navigate through the pages to discover more!
sq: Krejt veçoritë kryesore të Movim-it mund të përdoren nga këtu. Mos ngurroni të lëvizni nëpër faqe që të zbuloni të tjera!

en: Looks like you didn’t complete your profile yet
sq: Duket se nuk e keni plotësuar ende profilin tuaj

en: You can go in the Configuration page to describe yourself and put a nice picture
sq: Mund të shkoni te faqja Formësim që të jepni një përshkrim për veten dhe për të vendosur një foto të hijshme

en: Disconnect
sq: Shkëputu

en: Status updated
sq: Gjendja u përditësua

en: Presence
sq: Prani

en: Do you really want to log out?
sq: Doni vërtet të dilni?

en: Link copied to clipboard
sq: Lidhja u kopjua në të papastër

en: What’s new?
sq: Ç’ka të re?

en: Write a post
sq: Shkruani një postim

en: Add a link
sq: Shtoni një lidhje

en: Take a picture
sq: Bëni një foto

en: Please provide a title
sq: Ju lutemi, jepni një titull

en: Preview
sq: Paraparje

en: Add a file or a picture
sq: Shtoni një kartelë ose një foto

en: You cannot publish a post here
sq: S’mund të botoni postim këtu

en: No content to preview
sq: S’ka lëndë për paraparje

en: Post title
sq: Titull postimi

en: Markdown content
sq: Lëndë Markdown

en: Please enter a valid URL
sq: Ju lutemi, jepni një URL të vlefshme

en: You can format your content using Markdown
sq: Lëndën tuaj mund ta formatoni duke përdorur Markdown

en: Draft saved
sq: Skica u ruajt

en: Rich text editor
sq: Përpunues teksti të pasur

en: Help
sq: Ndihmë

en: More help
sq: Më tepër ndihmë

en: Markdown syntax manual
sq: Doracak sintakse Markdown

en: Create a chatroom
sq: Krijoni një dhomë fjalosjeje

en: Edit a chatroom
sq: Përpunoni një dhomë bisedash

en: Join a chatroom
sq: Hyni në një dhomë fjalosjeje

en: Join a custom chatroom
sq: Hyni në një dhomë vetjake fjalosjeje

en: You don’t have any chatrooms yet.
sq: Ende s’keni ndonjë dhomë bisedash.

en: Add one by clicking on the add button.
sq: Shtoni një duke klikuar mbi butonin e shtimeve.

en: You had some rooms previously listed?
sq: Keni ndonjë dhomë prej më parë?

en: Try to synchronize them to the new room bookmarking system
sq: Provoni t’i njëkohësoni me sistemin e faqerojtjes së dhomës së re

en: Synchronize
sq: Njëkohësoje

en: Type of room
sq: Lloj dhome

en: Standard room
sq: Dhomë standarde

en: Gateway room
sq: Dhomë kanali

en: Show all rooms
sq: Shfaqi krejt dhomat

en: Hide disconnected rooms
sq: Fshihi dhomat e shkëputura

en: Destroy the room
sq: Asgjësoje dhomën

en: Are you sure you want to permanently destroy the following room?
sq: Jeni i sigurt se doni të asgjësohet përgjithnjë dhoma vijuese?

[ctx: [rooms]owner]
en: Owner
sq: Pronar

[ctx: [rooms]admin]
en: Admin
sq: Përgjegjës

en: Visitor
sq: Vizitor

en: Name or description
sq: Emër ose përshkrim

en: Chatrooms
sq: Dhoma fjalosjeje

en: Chatroom ID
sq: ID Dhome Bisedash

en: My Favorite Room
sq: Dhoma Ime e Parapëlqyer

en: Bad Chatroom ID
sq: ID e gabuar Dhome Bisedash

en: Empty name
sq: Emër i zbrazët

en: %s rooms synchronized
sq: U njëkohësuan %s dhoma

en: No rooms to synchronize found
sq: S’u gjet dhomë për njëkohësim

[ctx: [chatrooms]users]
en: Users
sq: Përdorues

[ctx: [chatrooms]members]
en: Members
sq: Anëtarë

en: Banned
sq: I dëbuar

en: Please enter a correct nickname (2 to 40 characters)
sq: Ju lutemi, jepni një nofkë të saktë (2 deri në 40 shenja)

en: Username already taken
sq: Emër përdoruesi tashmë i zënë

en: Join this chatroom on connect
sq: Hyr në këtë dhomë bisedash gjatë lidhjes

en: Pin this chatroom
sq: Fiksoje këtë dhome fjalosjesh

en: Room destroyed
sq: Dhoma u asgjësua

en: Chatroom cannot be joined, registration required
sq: S’hyhet dot te dhomë bisedash, lypset regjistrim

en: The chatroom doesn’t exists
sq: Dhoma e fjalosjeve s’ekziston

en: A password is required
sq: Lypset një fjalëkalim

en: You are not allowed to join this chatroom
sq: S’keni leje të hyni në këtë dhomë fjalosjesh

en: Your nickname is not valid
sq: Nofka juaj s’është e vlefshme

en: Not acceptable
sq: I papranueshëm

en: The chatroom occupant limit has been reached
sq: Është mbërritur në kufirin e pjesëmarrësve në dhomë

en: You are not allowed to create a chatroom there
sq: S’keni leje të krijoni dhomë bisedash këtu

en: Chatroom created
sq: Dhoma e bisedave u krijua

en: Bookmarks updated
sq: Faqerojtësit u përditësuan

en: Public chatroom
sq: Dhomë publike bisedash

en: You are currently logged as an anonymous user.
sq: Hëpërhë keni bërë hyrjen si përdorues anonim.

en: You can join using your own account or create one on the login page by loging out using the cross in the top-right corner.
sq: Mund të merrni pjesë duke përdorur llogarinë tuaj ose duke krijuar një te faqja e hyrjeve, pasi të keni dalë duke përdorur kryqin në cepin e djathtë sipër.

en: Login on %s
sq: Bëni hyrjen te %s

en: Invite a contact
sq: Ftoni një kontakt

en: Invitation sent
sq: Ftesa u dërgua

en: Send this link to your contacts
sq: Dërgojani këtë lidhje kontakteve tuaja

en: Public
sq: Publike

en: This chatroom is publicly discoverable
sq: Kjo dhomë bisedash mund të zbulohet publikisht

en: Public profiles
sq: Profile publike

en: The participants of this chatroom can see each other's profile
sq: Pjesëmarrësit e kësaj dhome bisedash mund të shohin profilin e njëri-tjetrit

en: Group Chat
sq: Fjalosje Në Grup

en: Private group chat with invited members
sq: Fjalosje private në grup me anëtarë të ftuar

en: Add a new member
sq: Shtoni një anëtar të ri

[ctx: [room]group_chat_members]
en: Members
sq: Anëtarë

en: Ban someone
sq: Dëboni dikë

en: Unban
sq: Hiqini dëbimin

en: Change the user affiliation
sq: Ndryshoni përshoqërimin e përdoruesit

en: You are not authorized to change this affiliation
sq: S’jeni i autorizuar të ndryshoni këtë përshoqërim

en: Affiliation
sq: Përshoqërim

en: Reason
sq: Arsye

en: Channel
sq: Kanal

[ctx: [room]channel_users]
en: Users
sq: Përdorues

en: Public channel that can be publicly discoverable and joinable
sq: Kanal publik që mund të zbulohet publikisht dhe në të të hyhet publikisht

en: Never notify
sq: Mos njofto kurrë

en: Notify when quoted
sq: Njofto kur citohet

en: Always notify
sq: Njofto përherë

en: Pinned
sq: E fiksuar

[ctx: [room]affiliation_owner]
en: Owner
sq: Pronar

[ctx: [room]affiliation_admin]
en: Admin
sq: Përgjegjës

en: Member
sq: Anëtar

en: No affiliation
sq: Pa përshoqërim

en: User granted as owner
sq: Përdoruesi u lejua si pronar.

en: User granted as admin
sq: Përdoruesi u lejua si përgjegjës

en: User granted as member
sq: Përdorues u lejua si anëtar

en: User banned
sq: Përdoruesi u dëbua

en: Affiliation removed for the user
sq: Për përdoruesin u hoq përshoqërim

en: No chatrooms found locally
sq: S’u gjetën dhoma vendore fjalosjesh

en: Global search
sq: Kërkim global

en: No chatrooms found globally
sq: S’u gjetën dhoma globale fjalosjesh

en: What are you looking for?
sq: Ç’po kërkoni?

en: Open me using Ctrl + M
sq: Hapmë duke përdorur Ctrl + M

en: #cats, username@server.com, John…
sq: #daci, emërpërdoruesi@shërbyes.com, Abaz…

en: No contacts yet?
sq: Ende pa kontakte?

en: Find one by searching for their name or id
sq: Gjeni një duke kërkuar për emrin ose ID-në e tij

en: Tags
sq: Etiketa

en: Show all the contacts
sq: Shfaqi krejt kontaktet

en: Attach to a blog publication
sq: Bashkëngjitni te një botim blohu

en: Send it to a contact
sq: Dërgojani një kontakti

en: Share it in a chatroom
sq: Ndajeni me të tjerë në një dhomë bisedash

en: Post shared
sq: Postimi u nda me të tjerë

en: Post shared with your contact
sq: Postimi u nda me kontaktin tuaj

en: Post shared within the chatroom
sq: Postimi u nda brenda dhomës së bisedave

en: More contacts
sq: Më tepër kontakte

en: Statistics
sq: Statistika

en: Stickers
sq: Ngjitës

en: A sticker has been sent using Movim
sq: Është dërguar një ngjitëse duke përdorur Movim-in

en: Type a keyword
sq: Shtypni një fjalëkyçe

en: Find a GIF
sq: Gjeni një GIF

en: Powered by Tenor
sq: Bazuar Tenor

en: Movim is a decentralized social network, before creating a new account you need to choose a server to register.
sq: Movim-i është një rrjet shoqëror i decentralizuar, përpara se të krijoni një llogari të re, lypset të zgjidhni një shërbyes ku të regjistroheni.

en: Your server here?
sq: Doni këtu shërbyesin tuaj?

en: Contact us to add yours to the officially supported servers list
sq: Lidhuni me ne që të shtoni tuajin te lista e shërbyesve të mbuluar zyrtarisht

en: No public feed for this contact
sq: S’ka prurje publike për këtë kontakt

en: No contact specified
sq: S’u përcaktua kontakt

en: Upload
sq: Ngarkoje

en: Choose a file to upload
sq: Zgjidhni një kartelë për ngarkim

en: Large pictures will be resized and compressed
sq: Figurat e mëdha do të ripërmasohen dhe ngjeshen

en: File too large
sq: Kartelë shumë e madhe

en: Upload failed
sq: Ngarkimi dështoi

en: You are not allowed to upload a file
sq: S’keni leje të ngarkoni kartelë

en: You exceeded the quota
sq: Keni tejkaluar kuotat

en: Drag and drop your file in this area
sq: Tërhiqini dhe i lini kartelat te kjo zonë

en: Max file size %s
sq: Madhësi maksimum kartelash %s

en: Profile
sq: Profil

en: Profile Updated
sq: Profili u Përditësua

en: Profile Not Updated
sq: Profili S’u Përditësua

en: Your profile is now public
sq: Profili juaj tani është publik

en: Your profile is now restricted
sq: Profili juaj tani është i kufizuar

en: Configure your instance nickname
sq: Formësoni nofkën tuaj për instancën

en: Is this profile public?
sq: A është publik ky profil?

en: Please pay attention! By making your profile public, all the information listed below will be available for all the Movim users and on the whole Internet.
sq: Ju lutemi, bëni kujdes! Duke e kaluar profilin tuaj si publik, krejt të dhënat e radhitura më poshtë do të jenë të dukshme për krejt përdoruesit e Movim-it dhe në krejt Internetin.

en: Set a local nickname to allow the other users of the instance to find you easily.
sq: Caktoni një nofkë vendore për të lejuar përdoruesit e tjerë të instancës t’ju gjejnë kollaj.

en: Your nickname is %s.
sq: Nofka juaj është %s.

en: John_Bob96
sq: Vajti_dhe_ky45

en: Your nickname should only contains letters, numbers, - and _
sq: Nofka juaj duhet të përmbajë vetëm shkronja, numra, - dhe _

en: The nickname is already registered
sq: Nofka është tashmë e regjistruar

en: Nickname saved
sq: Nofka u ruajt

en: Submit
sq: Parashtroje

en: Reset
sq: Riktheje në fillimet

en: Movim is currently working in degraded mode
sq: Movim-i po punon nën mundësitë e veta

en: Your server doesn’t support XMPP Pubsub persistence or the social features (communities, news feed and profile) are disabled by the administrator.
sq: Shërbyesi juaj nuk mbulon <em>persistence</em> Pubsub XMPP apo veçori të tjera shoqërorësh (bashkësi, prurje lajmesh dhe profil) janë çaktivizuar nga përgjegjësi.

en: Please contact your server administrator to see if this feature can be enabled.
sq: Ju lutemi, lidhuni me përgjegjësin e shërbyesit tuaj për të parë nëse mund të aktivizohet kjo veçori.

en: …is calling you
sq: …po ju thërret

en: Incoming video call
sq: Thirrje video ardhëse

en: Incoming audio call
sq: Thirrje audio ardhëse

en: …ringing
sq: …po bie zilja

en: declined
sq: u hodh poshtë

en: in call
sq: në thirrje

en: failed
sq: dështoi

en: …connecting
sq: …po lidhet

en: call ended
sq: thirrja përfundoi

en: Movim requires Javascript to be enabled to work properly.
sq: Që të funksionojë si duhet, Movim-i lyp që Javascript-i të jetë  akivizuar.

en: Movim is a kickass distributed social networking platform that protect your privacy and comes with a set of awesome features.
sq: Movim është një platformë rrjeti shoqëror të shpërndarë, që mbron privatësinë tuaj dhe ju sjell një grup veçorish njëra më e mirë se tjetra.

en: Loading…
sq: Po ngarkohet…

en: Or
sq: Ose

en: Switch to another pod
sq: Kaloni te një nyjë tjetër

en: Communities
sq: Bashkësi

en: Home
sq: Kreu

en: Explore
sq: Eksploroni

en: Account Creation
sq: Krijim Llogarie

en: News
sq: Lajme

en: Chats
sq: Fjalosje

en: Publish
sq: Botoje

en: Post
sq: Postoni

en: About
sq: Rreth

en: Login
sq: Hyrje

en: Not Found
sq: S’u Gjet

en: Feed
sq: Prurje

en: Posts
sq: Postime

en: Gallery
sq: Galeri

en: Visio-conference
sq: Konferencë Visio

[ctx: [page]share]
en: Share
sq: Ndajeni me të tjerët

en: Room
sq: Dhomë

en: Tag
sq: Etiketë

en: Error: %s
sq: Gabim: %s

en: Cannot load file '%s'
sq: S’ngarkohet dot kartela '%s'

en: Requested widget '%s' doesn’t exist.
sq: Widget-i '%s' s’ekziston.

en: Requested event '%s' not registered.
sq: Akti i kërkuar '%s' s’është i regjistruar.

en: Whoops!
sq: Ooh!

en: Movim cannot talk with the server, please try again later
sq: Movim-i s’komunikon dot me shërbyesin, ju lutemi, riprovoni më vonë

en: Reconnection to the server…
sq: Rilidhje me shërbyesin…

en: Oops!
sq: Oooh!

en: Call
sq: Thirre

en: Audio Call
sq: Thirrje Audio

en: Video Call
sq: Thirrje Video

en: Validate
sq: Vleftësoje

en: Refresh
sq: Rifreskoje

en: Add
sq: Shtoni

en: Delete
sq: Fshije

en: Destroy
sq: Asgjësoje

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Close
sq: Mbylle

en: Update
sq: Përditësoje

en: Updating
sq: Po përditësohet

en: Submitting
sq: Po parashtrohet

en: Register
sq: Regjistrohuni

en: Reply
sq: Përgjigjuni

en: Unregister
sq: Çregjistrohuni

en: Save
sq: Ruaje

en: Clear
sq: Pastroje

en: Connecting
sq: Po lidhet

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Return
sq: Kthehu

en: Accept
sq: Pranoje

en: Refuse
sq: Hidhe poshtë

en: Next
sq: Pasuesi

en: Previous
sq: I mëparshmi

en: Search
sq: Kërkoni

[ctx: [button]share]
en: Share
sq: Ndajeni me të tjerët

en: Discover
sq: Zbuloni

en: Like
sq: Pëlqim

en: Not Now
sq: Jo Tani

en: Enable
sq: Aktivizoje

en: Sign Up
sq: Regjistrohuni

en: Send to
sq: Dërgoje te

en: More
sq: Më tepër

en: Copy Link
sq: Kopjo Lidhjen

en: Optional
sq: Opsional

en: Day
sq: Ditë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Sunday
sq: E diel

en: Bot
sq: Robot

en: Console
sq: Konsolë

en: Phone
sq: Telefon

en: Registered
sq: I regjistruar

en: Online
sq: Në linjë

en: Away
sq: I larguar

en: Do Not Disturb
sq: Mos Më Bezdisni

en: Extended Away
sq: Largim i Zgjeruar

en: Offline
sq: Jo në linjë

en: Error
sq: Gabim

en: afraid
sq: i frikësuar

en: amazed
sq: i mahnitur

en: amorous
sq: i dashuruar

en: angry
sq: i nxehur

en: annoyed
sq: i bezdisur

en: anxious
sq: i merakosur

en: aroused
sq: i eksituar

en: ashamed
sq: i turpëruar

en: bored
sq: i mërzitur

en: brave
sq: trim

en: calm
sq: i qetë

en: cautious
sq: i matur

en: cold
sq: i ftohtë

en: confident
sq: me vetëbesim

en: confused
sq: toruahumbur

en: contemplative
sq: soditës

en: contented
sq: i kënaqur

en: cranky
sq: zevzek

en: crazy
sq: i lojtur

en: creative
sq: krijues

en: curious
sq: kureshtar

en: dejected
sq: i dëshpëruar

en: depressed
sq: i ligështuar

en: disappointed
sq: i zhgënjyer

en: disgusted
sq: i neveritur

en: dismayed
sq: i tronditur

en: distracted
sq: i shpërqendruar

en: embarrassed
sq: i turpëruar

en: envious
sq: ziliqar

en: excited
sq: i ngazëllyer

en: flirtatious
sq: joshës

en: frustrated
sq: i bezdisur

en: grateful
sq: mirënjohës

en: grieving
sq: i pikëlluar

en: grumpy
sq: gërnjar

en: guilty
sq: fajtor

en: happy
sq: i lumtur

en: hopeful
sq: optimist

en: humbled
sq: i përulur

en: humiliated
sq: i poshtëruar

en: hungry
sq: i uritur

en: hurt
sq: i lënduar

en: in awe
sq: i mahnitur

en: in love
sq: i dashuruar

en: indignant
sq: i zemëruar

en: interested
sq: i interesuar

en: intoxicated
sq: i helmuar

en: invincible
sq: i pamposhtur

en: jealous
sq: xheloz

en: lonely
sq: i vetmuar

en: lost
sq: i humbur

en: lucky
sq: fatlum

en: mean
sq: shpirtvogël

en: moody
sq: i zymtë

en: nervous
sq: nervoz

en: neutral
sq: asnjanës

en: offended
sq: i fyer

en: outraged
sq: i tërbuar

en: playful
sq: lojcak

en: proud
sq: krenar

en: relaxed
sq: i çlodhur

en: relieved
sq: i lehtësuar

en: restless
sq: i palodhur

en: sad
sq: i trishtuar

en: sarcastic
sq: shpotitës

en: satisfied
sq: i kënaqur

en: serious
sq: serioz

en: shocked
sq: i tronditur

en: shy
sq: i turpshëm

en: sick
sq: i sëmurë

en: sleepy
sq: përgjumësh

en: spontaneous
sq: i çlirët

en: stressed
sq: i stresuar

en: strong
sq: i fortë

en: surprised
sq: i befasuar

en: thankful
sq: mirënjohës

en: thirsty
sq: i etur

en: tired
sq: i lodhur

en: undefined
sq: i papërcaktuar

en: weak
sq: i dobët

en: worried
sq: i shqetësuar

en: Month
sq: Muaj

en: January
sq: Janar

en: February
sq: Shkurt

en: March
sq: Mars

en: April
sq: Prill

en: May
sq: Maj

en: June
sq: Qershor

en: July
sq: Korrik

en: August
sq: Gusht

en: September
sq: Shtator

en: October
sq: Tetor

en: November
sq: Nëntor

en: December
sq: Dhjetor

en: Year
sq: Vit

en: Today
sq: Sot

en: Tomorrow
sq: Nesër

en: Yesterday
sq: Dje

en: %d days ago
sq: %d ditë më parë

en: day
sq: ditë

en: Title
sq: Titull

en: Place
sq: Vend

en: by
sq: nga

en: Geolocalisation
sq: Gjeovendëzim

en: No content
sq: S’ka lëndë

en: No comments yet
sq: Ende pa komente

en: Get older posts
sq: Merr postime më të vjetra

en: %s new items
sq: %s zëra të rinj

en: Comment publication error
sq: Gabim botimi komenti

en: Get the comments
sq: Merrni komentet

en: Add a comment
sq: Shtoni një koment

en: Share with
sq: Ndajeni me

en: Everyone
sq: Cilido

en: Updated
sq: U përditësua

en: Content not found
sq: S'u gjet lëndë

en: Contact publication
sq: Publikim kontakti

en: Comments
sq: Komente

en: Original post deleted
sq: Postimi origjinal u fshi

en: Owner
sq: Pronar

en: Publisher
sq: Botues

en: Publish only
sq: Thjesht botoje

en: The API is not reachable, try again later
sq: API nuk kapet dot, riprovoni më vonë

en: Type here
sq: Shtypni këtu
