movim - en to eu translation catalogue (723 entries)

en: Thanks
eu: Eskerrik asko

en: Developers
eu: Garatzaileak

en: Translators
eu: Itzultzaileak

en: Thanks to all the translators
eu: Eskerrik asko itzultzaile guztiei

en: Software
eu: Softwarea

en: Resources
eu: Baliabideak

en: API
eu: APIa

en: Movim is an XMPP-based communication platform. All the project, except the following software and resources, is under
eu: Movim XMPPn oinarri duen argitalpen plataforma da. Proiektuak, hemen ageri diren software eta baliabideak izan ezik, ondorengo lizentzia darabil

en: Account
eu: Kontua

en: Change my password
eu: Aldatu pasahitza

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password confirmation
eu: Egiaztatu pasahitza

en: The password has been updated
eu: Pasahitza aldatu da

en: Please provide a valid password (6 characters minimum)
eu: Mesedez, aukeratu pasahitz egoki bat (sei karaktere edo gehiago)

en: The provided passwords are not the same
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: Delete your account
eu: Ezabatu kontua

en: You will delete your XMPP account and all the relative information linked to it (profile, contacts and publications).
eu: XMPP kontua eta berari lotutako informazioa ezabatuko duzu (profila, kontaktuak eta argitarapenak).

en: Type your full username
eu: Idatzi erabiltzaile izena

en: Please provide a valid username.
eu: Mesedez, aukeratu erabiltzaile izen egoki bat.

en: Gateways
eu: Zubiak

en: Leave this instance
eu: Utzi instantzia hau

en: You will delete all the relative information linked to your account on this Movim instance (profile, contacts and publications).
eu: Movim instantzia honetan duzun kontua eta berari lotutako informazioa ezabatuko duzu (profila, kontaktuak, argitalpenak).

en: This action will not delete your account but will disconnect you from this instance.
eu: Honek ez du zure kontua ezabatuko baina instantzia honetatik deskonektatuko zaitu.

en: Create a new account
eu: Sortu kontu berria

en: No account creation form found on the server
eu: Zerbitzari honek ez du kontua sortzeko aukerarik

en: on
eu: zerbitzarian sortu

en: Your acccount has been successfully registered
eu: Zure kontua arazorik gabe erregistratu da

en: Loading
eu: Kargatzen

en: …and start playing
eu: … eta hasi erreproduzitzen

en: Not Acceptable
eu: Ez da zuzena

en: The registration system of this server is currently unavailable
eu: Une honetan ezin da zerbitzari honetan izena eman

en: Registration forbidden
eu: Izen-ematea ez dago baimenduta

en: Actions
eu: Eragiketak

en: Action completed
eu: Eragiketak amaitu du

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Theme
eu: Itxura

en: Default language
eu: Lehenetsitako hizkuntza

en: Log verbosity
eu: Erregistratu hitz-jarioa

en: Restrict suggestions
eu: Mugatu iradokizunak

en: Only suggest chatrooms, Communities and other contents that are available on the user XMPP server and related services
eu: Bakarrik erabiltzailearen XMPP zerbitzarian erabilgarri dauden txat-gela, Komunitateak eta edukia iradoki

en: Chat only
eu: Txata bakarrik

en: Disable all the social feature (Communities, Blog…) and keep only the chat ones
eu: Desgaitu giza-ezaugarri guztiak (Komunitateak, bloga…) eta txata bakarrik mantendu

en: Administration Credential
eu: Administrariaren egiaztagiria

en: Username
eu: Erabiltzailea

en: Retype password
eu: Berridatzi pasahitza

en: Disable the XMPP registration feature
eu: Desgaitu XMPPn izena emateko aukera

en: Remove the XMPP registration flow and buttons from the interface
eu: Kendu XMPPn izena emateko prozedura eta botoiak pantailatik

en: Whitelisted XMPP Servers
eu: Baimendutako XMPP zerbitzariak

en: If you want to specify a list of authorized XMPP servers on your Movim pod and forbid the connection on all the others please put their domain name here, with comma (ex: movim.eu,jabber.fr)
eu: Zure Movim kapsulan baimendutako XMPP zerbitzarien zerrenda bat zehaztu nahi baduzu eta besteen konexioa debekatu, mesedez, zerrendatu baimendutako domeinuak hemen, koma bidez banatuz (adibidez: movim.eu,jabber.fr)

en: Leave this field blank if you allow the access to all the XMPP accounts.
eu: Utzi eremu hau hutsik XMPP kontu guztiei sarbidea baimentzen badiezu.

en: List of whitelisted XMPP servers
eu: Baimendutako XMPP zerbitzarien zerrenda

[ctx: [information]title]
en: Information Message
eu: Informazio mezua

en: Description
eu: Deskribapena

en: General description of the instance
eu: Instantziaren deskribapen orokorra

en: This message will be displayed on the login page. It can be used to link the Terms and Conditions of your Movim instance for example.
eu: Mezu hau saioa hsteko orrian erakutsiko da. Zure Movim instantziako Arau eta Baldintzen esteka jartzeko erabil dezakezu.

en: Leave this field blank if you don’t want to show any message.
eu: Utzi eremu hau hutsik ez baduzu inolako mezurik erakutsi nahi.

[ctx: [information]label]
en: Information Message
eu: Informazio mezua

en: Default XMPP server
eu: Lehenetsitako XMPP zerbitzaria

en: Main XMPP server domain
eu: XMPP zerbitzari nagusiaren domeinua

en: Main XMPP server description
eu: XMPP zerbitzari nagusiaren deskribapena

en: Main XMPP server country
eu: XMPP zerbitzari nagusiaren herrialdea

en: Pick a country in the list
eu: Aukeratu zerrenda honetako herrialde bat

en: Tenor integration
eu: Tenor integrazioa

en: Your Tenor API Key
eu: Tenor APIaren gakoa

en: Movim integrates the Tenor API to allow GIF search and publication in Chat
eu: Movimek Tenorren APIa darabil txatetan GIFak bilatu eta txertatzeko

en: Access Tenor and get your API key
eu: Sartu Tenorrera eta eskuratu API gakoa

en: Firebase Integration
eu: Firebase integrazioa

en: Your Firebase Authorization Key
eu: Firebasen autentifikatzeko gakoa

en: Movim can send Push Notifications to the Movim Android app using Firebase
eu: Movimek push jakinarazpenak bidali ditzazke Androideko aplikaziora Firebase erabiliz

en: Go to the Firebase panel to configure and generate your Authorization key
eu: Zoaz Firebaseko ezarpenetara eta sortu autentifikazio gakoa

en: Empty
eu: Hutsik

en: Syslog
eu: Sistemaren erregistroa

en: Syslog and files
eu: Sistemaren erregistroa eta fitxategiak

en: Sessions
eu: Saioak

en: Currently connected users on the pod
eu: Kapsulara une honetan konektatutako erabiltzaileak

en: General Overview
eu: Laburpen orokorra

en: Read and write rights for the webserver in Movim’s %s directory
eu: Movimeko %s fitxategi-sisteman webserverrek irakurri eta idazteko baimenak

en: WebSocket connection error, check if the Movim Daemon is running and is reachable
eu: Errorea WebSocket konexioan, egiaztatu Movim Daemon martxan dagoela eta haren irisgarritasuna

en: Browser
eu: Arakatzailea

en: Database
eu: Datubasea

en: Here you can register your pod on the official %sMovim API%s
eu: Hemen zure kapsula %s Movim API ofizialean erregistratu dezakezu %s

en: Your pod is not registered on the API
eu: Zure kapsula ez dago APIan erregistratuta

en: Your pod is registered on the API
eu: Zure kapsula APIan erregistratuta dago

en: Your pod is not yet validated
eu: Zure kapsula ez da oraindik balioztatu

en: Your pod is validated
eu: Zure kapsula balioztatu da

en: You asked to be removed from the API, this request will be processed in a couple of hours
eu: APItik kentzeko eskatu duzu. Eskaera honek pare bat ordu beharko ditu prozesatzeko

en: Configuration updated
eu: Ezarpenak eguneratu dira

en: File
eu: Fitxategia

en: Use it
eu: Erabili

en: Webcam
eu: Web-kamera

en: Cheese!
eu: Patata!

en: Take a webcam snapshot
eu: Egin argazkia web-kamerarekin

en: Avatar Updated
eu: Avatarra eguneratu da

en: Avatar Not Updated
eu: Avatarra ez da eguneratu

en: No avatar defined yet
eu: Ez da avatarrik ezarri oraindik

en: Change my avatar
eu: Aldatu avatarra

en: Upload a new picture
eu: Igo irudi berria

en: %s’s feed
eu: %s(r)en jarioa

en: This content is private, please login to see it
eu: Eduki hau pribatua da. Mesedez, hasi saioa ikusi ahal izateko

en: Message Published
eu: Mezua argitaratu da

en: Add a reaction
eu: Gehitu erreakzioa

en: Retract
eu: Hitza jan

en: Your message could not be sent, please try again later
eu: Ezin izan da mezua bidali. Mesedez, saia zaitez beranduago

en: Encrypted message
eu: Enkriptatutako mezua

en: Retracted message
eu: Atzera botatako mezua

en: Composing…
eu: Idazten…

en: Paused…
eu: Galditu da…

en: Contact gone
eu: Alde egin du

en: %s messages retrieved
eu: %s mezu atziki dira

en: ↑ to edit your previous message
eu: ↑ aurreko mezua moldatu nahi baduzu

en: :shortcut: to insert an emoji
eu: :shortcut: emoji bat gehitu nahi baduzu

en: %s needs your attention
eu: %s(e)k zure arreta behar du

en: Your message here…
eu: Zure mezua…

en: Smileys
eu: Smileyak

en: Frequent contacts
eu: Ohiko kontaktuak

en: Nothing here yet…
eu: Ez dago ezer oraingoz…

en: Don’t be shy, send a first message to start the discussion
eu: Ez izan lotsatia, bidali hasierako mezua eztabaida hasteko

en: You received an invitation to join a chatroom
eu: Txat-gela batera sartzeko gonbidapena jaso duzu

en: Join %s
eu: %s(e)ra sartu

en: See the profile
eu: Ikusi profila

[ctx: [chat]clear]
en: Clear the history
eu: Garbitu historia

en: Edit last message
eu: Moldatu azken mezua

en: Report abuse
eu: Salatu

en: Call started
eu: Deiaren hasiera

en: Call ended
eu: Deiaren amaiera

en: An error occured when sending the message
eu: Errore bat gertatu da mezua bidaltzerakoan

en: Synchronizing the history, please wait…
eu: Historia sinkronizatzen, Mesedez, itxaron…

[ctx: [chat]clear_history]
en: Clear the history
eu: Garbitu historia

en: You are going to delete %s messages, are you sure?
eu: Ziur al zaude %s mezu ezabati nahi dituzula?

en: Members
eu: Kideak

en: Connected to the chatroom
eu: Txat-gelara konektatutakoak

en: Disconnected from the chatroom
eu: Txat-gelara konektatuta ez daudenak

en: Configuration
eu: Ezarpenak

en: Configuration saved
eu: Ezarpenak gorde dira

en: Subject
eu: Gaia

en: Subject changed
eu: Gaia aldatu da

en: Administration
eu: Administrazioa

en: No chats yet…
eu: Oraindik ez dago txatik…

en: Start a new conversation by clicking on the %s button.
eu: Hasi elkarrizketa berri bat %s botoia sakatuz.

en: Chat with a contact
eu: Txateatu kontaktu batekin

en: Me
eu: Ni

en: Picture
eu: Irudia

en: Video
eu: Bideoa

en: Chat
eu: Txata

en: New conversation
eu: Elkarrizketa berria

en: Discover, follow and share
eu: Aurkitu, jarraitu eta partekatu

en: %s communities
eu: %s komunitate

en: Search for a new server
eu: Bilatu zerbitzari berria

en: Communities servers
eu: Komunitateen zerbitzariak

en: Discover the Communities by servers
eu: Aurkitu Komunitateak zerbitzariaren arabera

en: Communities server discovered
eu: Komunitateen zerbitzaria aurkitu da

en: This server doesn’t exists
eu: Zerbitzaria ez da existitzen

en: Communities you might like
eu: Gustuko izan ditzazkezun komunitateak

en: Community created successfully
eu: Komunitatea arazorik gabe sortu da

en: There is no Communities yet on this server.
eu: Zerbitzari honetan oraindik ez dago Komunitaterik.

en: Create a new community on %s
eu: Sortu komunitate berria %s(e)n

en: Community name
eu: Komunitatearen izena

en: My Little Pony - Fan Club
eu: My Little Pony - fan-kluba

en: Please provide a valid community name (4 characters minimum)
eu: Mesedez, idatzi komunitate izen egoki bat (lau karaktere edo gehiago)

en: You cannot create a new community on this server
eu: Ezin duzu zerbitzari honetan komunitate berri bat sortu

en: No Communities Servers yet…
eu: Oraindik ez dago Komunitate-zerbitzaririk…

en: It seems that we can't find any communities for the moment
eu: Badirudi une honetan ezin dugula komunitaterik aurkitu

en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

en: My Communities subscriptions
eu: Nire Komunitateen harpidetzak

en: Community deleted successfully
eu: Komunitatea arazorik gabe ezabatu da

en: Delete the community
eu: Ezabatu komunitatea

en: You are going to delete the following community. Please confirm your action.
eu: Ondorengo komunitatea ezabatzear zaude. Mesedez, baieztatu eragiketa.

en: It seems that this community doesn’t exists anymore. Do you want to remove it from your subscriptions?
eu: Badirudi komunitate honek existitzeari utzi diola. Zure harpidetzetatik ezabatu nahi al duzu?

en: Error during the application of the node configuration
eu: Errorea nodo konfigurazioa ezartzerakoan

en: Owners
eu: Jabeak

en: Publishers
eu: Argitaratzaileak

en: Roles
eu: Rolak

en: Role correctly set
eu: Rola arazorik gabe ezarri da

en: Publication
eu: Argitalpena

en: Open
eu: Ireki

en: Everyone can publish
eu: Edonork argitaratu dezake

en: The publishers can publish
eu: Argitaratzaileek argitaratu dezakete

en: Subscribers
eu: Harpidedunak

en: The subscribers can publish
eu: Harpidedunek argitara dezakete

en: %s subscribers
eu: %s harpidedun

en: %s posts
eu: %s argitalpen

en: Public page
eu: Orrialde publikoa

en: Only publishers can publish
eu: Argitaratzaileek bakarrik argitaratu dezakete

en: Only subscribers can publish
eu: Harpidedunek bakarrik argitaratu dezakete

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Unsubscribe
eu: Harpidedun izateari utzi

en: Subscribed
eu: Harpidetza egin da

en: Unsubscribed
eu: Harpidedun izateari utzi diozu

en: The subscriptions are disabled for this community
eu: Harpidetzak desgaituta daude komunitate honetarako

en: Give a label for this community
eu: Eman etiketa bat komunitate honi

en: My Community Name
eu: Nire Komunitatearen Izena

en: Share this subscription publicly
eu: Argitaratu argitalpen hau publikoki

en: It will appear on your profile
eu: Zure profilean agertuko da

en: You are going to unsubscribe from this community
eu: Komunitate honetako harpidedun izateari utziko diozu

en: Are you sure?
eu: Ziur zaude?

en: My Subscriptions
eu: Nire harpidetzak

en: Hello
eu: Kaixo

en: Here you will be able to manage all your subscriptions.
eu: Hemen zure harpidetzak kudeatu ditzakezu.

en: General
eu: Orokorra

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Roster display
eu: Erakutsi zerrenda

en: Show the offline contacts
eu: Erakutsi lineaz kanpo daude kontaktuak

en: Hide the offline contacts
eu: Ezkutatu lineaz kanpo dauden kontaktuak

en: Appearence
eu: Itxura

en: Configuration invalid
eu: Ezarpena ez da zuzena

en: Advanced Configuration
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Display adult content
eu: Erakutsi helduentzako edukia

en: Will allow you to read the posts tagged with the #nsfw tag
eu: #nsfw etiketa duten argitalpenak ikusi ahal izango duzu

en: Night Mode
eu: Gaueko itxura

en: Use dark colors to rest your eyes
eu: Erabili kolore ilunak begiek atseden har dezaten

en: Main chat page
eu: Txat-orrialde nagusia

en: Make the chat page as the default one
eu: Lehenetsi txat-orrialdea

en: Archiving preferences
eu: Ezarpenak artxibatzen

en: Server-side archiving preferences
eu: Zerbitzariaren ezarpenak artxibatzen

en: Always
eu: Beti

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Archiving preferences saved
eu: Gordetako ezarpenak artxibatzen

en: Audio notifications
eu: Audio jakinarazpenak

en: Incoming call
eu: Dei berria

en: Incoming message
eu: Mezu berria

en: Confirmation of authentication
eu: Autentifikazio-egiaztagiria

en: The following platform would like your confirmation to authentify this account
eu: Ondorengo plataformak zure baieztapena nahi du kontu hau egiaztatzeko

en: Authentication code
eu: Egiaztatze-kodea

en: Add a contact
eu: Gehitu kontaktua

en: Enter the Jabber ID of your contact.
eu: Gehitu kontaktuaren Jabber IDa

en: Press enter to validate.
eu: Sakatu enter balioztatzeko

en: Contact added
eu: Kontaktua gehitu da

en: Contact updated
eu: Kontaktua moldatu da

en: Contact deleted
eu: Kontaktua ezabatu da

en: General Information
eu: Informazio orokorra

en: Name
eu: Izena

en: Nickname
eu: Goitizena

en: Date of Birth
eu: Jaiotza-data

en: Gender
eu: Generoa

en: Marital Status
eu: Egoera zibila

en: Email
eu: Helbide-elektronikoa

en: Website
eu: Webgunea

en: About Me
eu: Nor naizen

en: Other Accounts
eu: Beste kontuak

en: Is Listening
eu: Entzuten ari da

en: Pictures
eu: Irudiak

en: Geographic Position
eu: Gune geografikoa

en: Locality
eu: Udalerria

en: Country
eu: Herrialdea

en: Mood
eu: Umorea

en: I’m
eu: Honela sentitzen naiz

en: Listening
eu: Entzuten

en: Last seen
eu: Linean azkenengoz

en: Clients information
eu: Bezeroen informazioa

en: Last registered
eu: Azkenekoz erregistratua

en: Find some new contacts
eu: Aurkitu kontaktu berriren bat

en: Edit
eu: Moldatu

en: Alias
eu: Ezizena

en: Group
eu: Taldea

en: You are going to delete one of your contacts, please confirm your action
eu: Mesedez, baieztatu kontaktua ezabatu nahi duzula

en: %s years
eu: %s urte

en: Last public post
eu: Argitaratutako azkena

en: Visit the blog to see all the public posts
eu: Bisitatu bloga argitalpen guztiak ikusteko

en: You can see this contact status
eu: Kontaktuaren egoera ikus dezakezu

en: Share my status
eu: Partekatu nire egoera

en: But this contact cannot see yours
eu: Baina kontaktu honek ezin du zurea ikusi

en: You are not subscribed to this contact
eu: Ez zara kontaktu honetara harpidetu

en: Ask to subscribe
eu: Harpidetzeko baimena eskatu

en: But this contact can still see if you are online
eu: Baina kontaktu honek linean zauden ikus dezake

en: No subscriptions
eu: Ez dago harpidetzarik

en: Invite
eu: Gonbidatu

en: This contact is in your contact list but there is no subscription between the two accounts
eu: Kontaktu hau zure kontaktuetan dago baina ez dago harpidetzarik bi kontuen artean

en: No public data found
eu: Ez da datu publikorik aurkitu

en: Draw
eu: Marraztu

en: Frequently Asked Questions
eu: Ohiko galderak

en: What does the permission setting do?
eu: Zer egiten du baimenen ezarpenak?

en: By default the content is only available to your contacts. You can make your profile and publications public by enabling the related setting.
eu: Besterik egin ezean, edukia zure kontaktuek bakarrik ikusi ahal izango dute. Zure profil eta argitalpenak publiko egin ditzazkezu horretarako ezarpena aldatuz gero.

en: How does it applies on Communities posts?
eu: Zer eragin dauka Komunitateetako argitalpenetan?

en: Similary to your blog publications except that, by default, the posts are only available to the members or subscribers of the Community (except if you explicitly open all the Community content)
eu: Zure blog argitalpenei eragiten dien antzera baina, besterik egin ezean, argitalpenak komunitateetako kide eta harpidedunek bakarrik ikus ditzakete (Komunitate osoaren edukia irekitzen ez baduzu behintzat)

en: Where can I find a list of chatrooms?
eu: Non aurki dezaket txat-gelen zerrenda?

en: Where can I find my contacts?
eu: Non aurki ditzazket nire kontaktuak?

en: By opening the search panel.
eu: Bilaketa panela irekiz.

en: We also recommend
eu: Hau ere gomendatzen dizugu

en: Administrators & Contact
eu: Administrariak eta kontaktuak

en: Chat with the Movim team?
eu: Movim taldearekin txateatu?

en: Add the chatroom
eu: Gehitu txat-gela

en: Wrong username
eu: Erabiltzaile-izen okerra

en: Invalid JID
eu: JID okerra

en: Empty Challenge from the server
eu: Challenge hutsik dago

en: XMPP Domain error, your account is not a correct Jabber ID
eu: XMPP domeinu-errorea, zure kontua ez da Jabber ID zuzena

en: Some data are missing!
eu: Datu batzuk falta dira!

en: Wrong password
eu: Pasahitz okerra

en: Internal server error
eu: Zerbitzariaren barne-errorea

en: Session error
eu: Saio-errorea

en: Account successfully created
eu: Kontua arazorik gabe sortu da

en: The server takes too much time to respond
eu: Zerbitzariak denbora gehiegi behar du erantzuteko

en: Impossible login
eu: Ezin izan da saioa hasi

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Invalid username format
eu: Erabiltzaile-formatu okerra

en: Invalid password format
eu: Pasahitz-formatu okerra

en: Your XMPP server is unauthorized
eu: Zure XMPP zerbitzaria ez dago baimenduta

en: Movim failed to authenticate. You entered wrong data
eu: Movimek ezin izan du autentifikatu. Datu okerrak sartu dituzu

en: Authentication mechanism not supported by Movim
eu: Movimek ez du autentifikazio modu hau onartzen

en: The XMPP authentification failed
eu: XMPP autentifikazioak kale egin du

en: Connected to the server
eu: Zerbitzarira konektatuta

en: Authenticated to the server
eu: Zerbitzarian autentifikatuta

en: My address
eu: Nire helbidea

en: Login with accounts from these servers
eu: Hasi saioa zerbitzari hauetako kontuekin

en: Login using any XMPP account or create a new one
eu: Hasi saioa XMPP kontu batekin edo sortu berri bat

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Population
eu: Erabiltzaileak

en: %s invited you to join a chatroom
eu: %s(e)k txat-gelara gonbidatu zaitu

en: Administrated by
eu: Administraria

en: Bad nickname (between 4 and 40 characters)
eu: Goitizen okerra (lau eta 40 karaktere artean)

en: No news yet…
eu: Zaharrak berri…

en: Welcome on your news feed, here you will see all the posts published by your contacts and in the communities you have subscribed.
eu: Ongietorri zure jariora, hemen zure kontaktuek eta harpidetuta zauzen komunitateek argitaratzen dituzten argitalpenak ikusiko dituzu.

en: All
eu: Guztia

en: My publications
eu: Nire argitalpenak

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Write a new post…
eu: Idatzi argitalpen berria…

en: Pending Invitations
eu: Zain dituzun gonbidapenak

en: %s wants to talk with you
eu: %s(e)k zurekin hitz egin nahi du

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: No new notifications
eu: Ez dago jakinarazpen berririk

en: Movim can notify you when a new post is published or if you receive messages
eu: Movimek argitalpen berriak daudenean edo mezuak jasotzen dituzunean jakinarazi zaitzake

en: You can always disable them afterwards
eu: Beti desgaitu dezakezu aukera hau

en: Public profile
eu: Profil publikoa

en: Make your profile public and allow other users to find you and make new contacts more easily
eu: Egizu zure profila publiko eta beste erabiltzaileek aurki zaitzakete eta kontaktu berriak errazago egingo dituzu

en: You can always disable this in the configuration afterwards
eu: Beti desgaitu dezakezu aukera hau

en: Popups
eu: Popupak

en: Movim is using popups for the video-conference feature, they are sometime blocked by the browsers
eu: Movimek popupak darabiltza bideo-deietarako, batzuetan web-arakataileek blokeatzen dituzte

en: Please be sure that they are enabled to use this feature properly
eu: Mesedez, egiaztatu gaituta daudela ezaugarri hau erabili ahal izateako

en: News Feed
eu: Berriak

en: Discover and register to the groups you are interested in
eu: Aurkitu eta erregistratu interesatzen zaizkizun taldeak

en: Content
eu: Edukia

en: Post published
eu: Argitaratzea

en: Post deleted
eu: Argitalpena ezabatu da

en: What’s Hot
eu: Irakurrienak

en: Posts recently published in communities that you are not subscribed (yet)
eu: Argitalpen hauek duela gutxi argitaratu dira zu (oraindik) harpidedun ez zaren komunitateetan

en: New post
eu: Argitalpen berria

en: This is a re-post from %s
eu: Jatorrian %s(e)k argitaratutakoa da hau

en: See %s profile
eu: Ikusi %s(r)en profila

en: Public posts from users
eu: Erabiltzaileen argitalpen publikoak

en: %s minute
eu: minutu %s

en: %s minutes
eu: %s minutu

en: Publish this post publicly?
eu: Publiko izan dadila nahi duzu?

en: This post is public
eu: Argitalpen hau publikoa da

en: This post is private
eu: Argitalpen hau pribatua da

en: Public URL of this post
eu: Argitalpen honen esteka publikoa

en: Delete this post
eu: Ezabatu argitalpen hau

en: You are going to delete this post, please confirm your action
eu: Mesedez, baieztatu argitalpen hau ezabatu nahi duzula

en: Are you sure that you want to delete this comment?
eu: Ziur zaude iruzkin hau ezabatu nahi duzula?

en: Discover more articles on the communities page
eu: Ikusi artikulu gehiago komunitateen orrian

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: Comments disabled
eu: Ez dira iruzkinik onartzen

en: Comment published
eu: Iruzkina argitaratu da

en: Liked
eu: Gogokoa

en: The comment cannot be published
eu: Ezin izan da iruzkina argitaratu

en: Comment deleted
eu: Iruzkina ezabatu da

en: Liked your publication
eu: Zure argitalpena gogoko du(te)

en: Commented
eu: Iruzkindu du

en: Contact post
eu: Harremanetarako argitalpena

en: Universal share button
eu: Partekatze-botoi unibertsala

en: Bookmark or drag and drop the following button in your toolbar and use it on all the pages you want to share on Movim
eu: Gehitu edo eraman botoia laster-marketara eta erabili Movimen partekatu nahi dituzun webgune guztietan

en: Share on Movim
eu: Partekatu Movimen

en: Oh! Hello!
eu: Hara! Kaixo!

en: It seems that you’re new there! Welcome on Movim!
eu: Badirudi berria zarela hemen! Ongi etorri Movimera!

en: Check the Menu
eu: Ikuskatu menua

en: All the main Movim features are accessible there. Don’t hesitate to navigate through the pages to discover more!
eu: Movimen aukera guztiak daude hor. Mugi zaitez orrialdeen artean gehiago deskubritzeko!

en: Looks like you didn’t complete your profile yet
eu: Badirudi oraindik ez duzula profila bete

en: You can go in the Configuration page to describe yourself and put a nice picture
eu: Ezarpenen orrira joan zaitezke zure burua deskribatu eta irudi bat ezartzeko

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Status updated
eu: Egoera moldatu da

en: Presence
eu: Presentzia

en: Do you really want to log out?
eu: Ziur zaude saioa itxi nahi duzula?

en: Link copied to clipboard
eu: Esteka arbelean kopiatu da

en: What’s new?
eu: Zer berri?

en: Write a post
eu: Idatzi argitalpena

en: Add a link
eu: Gehitu esteka

en: Take a picture
eu: Egin argazkia

en: Please provide a title
eu: Mesedez, idatzi titulu bat

en: Preview
eu: Aurrerapena

en: Add a file or a picture
eu: Gehitu fitxategi edo irudi bat

en: You cannot publish a post here
eu: Ezin duzu hemen argitaratu

en: No content to preview
eu: Ez dago aurreratzeko edukirik

en: Post title
eu: Argitarapenaren titulua

en: Markdown content
eu: Markdown edukia

en: Please enter a valid URL
eu: Mesedez, idatzi benetazko esteka bat

en: You can format your content using Markdown
eu: Edukiari Markdown erabiliz formatua eman diezaiokezu

en: Draft saved
eu: Zirriborroa gorde da

en: Rich text editor
eu: Testu-editore aberatsa

en: Help
eu: Laguntza

en: More help
eu: Laguntza gehiago

en: Markdown syntax manual
eu: Markdown sintaxiaren gida

en: Create a chatroom
eu: Sortu txat-gela

en: Edit a chatroom
eu: Moldatu txat-gela

en: Join a chatroom
eu: Sartu txat-gelara

en: Join a custom chatroom
eu: Sartu neurrira egindago txat-gelara

en: Add one by clicking on the add button.
eu: Gehitu bat gehitu botoia erabiliz.

en: You had some rooms previously listed?
eu: Ba al zenuen aldez aurretik zerrendatutako gelarik?

en: Try to synchronize them to the new room bookmarking system
eu: Saia zaitez gelen laster-marka sistema berriarekin sinkronizatzen

en: Synchronize
eu: Sinkronizatu

en: Type of room
eu: Gela mota

en: Standard room
eu: Gela arrunta

en: Gateway room
eu: Zubi-gela

en: Hide disconnected rooms
eu: Ezkutatu lineaz kanpoko gelak

en: Destroy the room
eu: Suntsitu gela

en: Visitor
eu: Bisitaria

en: Name or description
eu: Izena edo deskribapena

en: Chatrooms
eu: Txat-gelak

en: My Favorite Room
eu: Nire gela gustukoena

en: Bad Chatroom ID
eu: Txat-gela okerraren IDa

en: Empty name
eu: Izenik ez

en: %s rooms synchronized
eu: %s gelak sinkronizatu dira

[ctx: [chatrooms]users]
en: Users
eu: Erabiltzaileak

[ctx: [chatrooms]members]
en: Members
eu: Kideak

en: Please enter a correct nickname (2 to 40 characters)
eu: Mesedez, idatzi goitizen egoki bat (bi eta 40 karaktere)

en: Username already taken
eu: Erabiltzaile izen hori hartuta dago

en: Join this chatroom on connect
eu: Sartu txat-gelara edo konektatu

en: Room destroyed
eu: Gela suntsitu da

en: Chatroom cannot be joined, registration required
eu: Ezin izan da txat-gelan sartu, erregistroa ezinbestekoa da

en: The chatroom doesn’t exists
eu: Txat-gela ez da existitzen

en: A password is required
eu: Pasahitza ezinbestekoa da

en: Bookmarks updated
eu: Laster-markak eguneratu dira

en: Public chatroom
eu: Txat-gela publikoa

en: You are currently logged as an anonymous user.
eu: Une honetan erabiltzaile anonimo bezala hasia duzu saioa

en: You can join using your own account or create one on the login page by loging out using the cross in the top-right corner.
eu: Zure kontu propioa erabiliz parte hartu dezakezu edo bestela sortu berri bat saioa hasteko orrialdean, goiko eta eskumako aldean ageri den gurutzea erabiliz saioa ixteko.

en: Login on %s
eu: %s(e)n saioa hasita

en: Invite a contact
eu: Gonbidatu kontaktua

en: Invitation sent
eu: Gonbidapena bidali da

en: Send this link to your contacts
eu: Bidali esteka kontaktuei

en: Public
eu: Publikoa

en: This chatroom is publicly discoverable
eu: Txat-gela hau publikoa da eta aurkitu dezakete

en: Public profiles
eu: Profil publikoak

en: The participants of this chatroom can see each other's profile
eu: Txat-gela honen partaideek batak besteen profilak ikus ditzakete

en: Group Chat
eu: Taldeko txata

en: Private group chat with invited members
eu: Talde-txat pribatua kide gonbidatuekin

en: Add a new member
eu: Gehitu kide berria

[ctx: [room]group_chat_members]
en: Members
eu: Kideak

en: Channel
eu: Katea

[ctx: [room]channel_users]
en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Public channel that can be publicly discoverable and joinable
eu: Edonork aurkitu dezakeen eta bertara edonor sar daitekeen kate publikoa

en: Never notify
eu: Ez jakinarazi inoiz

en: Notify when quoted
eu: Jakinarazi aipatzen nautenean

en: Always notify
eu: Jakinarazi beti

en: Member
eu: Kidea

en: No affiliation
eu: Ez dago afiliaziorik

en: No chatrooms found locally
eu: Ez da txat-gela lokalik aurkitu

en: Global search
eu: Bilaketa globala

en: No chatrooms found globally
eu: Ez da txat-gela globalik aurkitu

en: What are you looking for?
eu: Zeren bila ari zara?

en: Open me using Ctrl + M
eu: Ireki nazazu Ctrl + M erabiliz

en: #cats, username@server.com, John…
eu: #katuak, erabiltzailea@zerbitzaria.eus, Jon…

en: No contacts yet?
eu: Oraindik kontakturik gabe?

en: Find one by searching for their name or id
eu: Aurkitu norbait bere izen edo IDa erabiliz

en: Tags
eu: Etiketak

en: Show all the contacts
eu: Erakutsi kontaktu guztiak

en: Attach to a blog publication
eu: Erantsi argitalpenari

en: Send it to a contact
eu: Bidali kontaktuari

en: Share it in a chatroom
eu: Partekatu txat-gelan

en: Post shared
eu: Argitalpena partekatu da

en: Post shared with your contact
eu: Argitalpena kontaktuarekin partekatu da

en: Post shared within the chatroom
eu: Argitalpena txat-gelarekin partekatu da

en: More contacts
eu: Kontaktu gehiago

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Stickers
eu: Pegatinak

en: A sticker has been sent using Movim
eu: Pegatina bat bidali da Movim erabiliz

en: Type a keyword
eu: Idatzi hitz gako bat

en: Find a GIF
eu: Aurkitu GIF bat

en: Powered by Tenor
eu: Tenorri esker

en: Movim is a decentralized social network, before creating a new account you need to choose a server to register.
eu: Movim gizarte-sare deszentralizatu bat da. Kontu berri bat sortu baino lehen zerbitzari bat eukeratu behar duzu bertan erregistratzeko.

en: Your server here?
eu: Zure zerbitzaria hemen?

en: Contact us to add yours to the officially supported servers list
eu: Jar zaitez gurekin harremanetan zerbitzarien zerrendan zurea gehitzea nahi baduzu

en: No public feed for this contact
eu: Kontaktu honek ez dauka argitalpen publikorik

en: No contact specified
eu: Ez da kontakturik zehaztu

en: Upload
eu: Igo

en: Choose a file to upload
eu: Aukeratu igotzeko fitxategia

en: Large pictures will be resized and compressed
eu: Irudi handiak murriztu eta konprimatuko dira

en: File too large
eu: Fitxategia handiegia da

en: Upload failed
eu: Igotzeak kale egin du

en: You are not allowed to upload a file
eu: Ez duzu fitxategiak igotzeko baimenik

en: You exceeded the quota
eu: Muga gainditu duzu

en: Drag and drop your file in this area
eu: Ekarri fitxategia eremu honetara

en: Max file size %s
eu: Fitxategiaren gehienezko tamaina %s

en: Profile
eu: Profila

en: Profile Updated
eu: Profila moldatu da

en: Profile Not Updated
eu: Profila ez da moldatu

en: Your profile is now public
eu: Zure profila publikoa da orain

en: Your profile is now restricted
eu: Zure profila mugatua da orain (ez publikoa)

en: Configure your instance nickname
eu: Ezarri zure instantziaren goitizena

en: Is this profile public?
eu: Profil hau publikoa al da?

en: Please pay attention! By making your profile public, all the information listed below will be available for all the Movim users and on the whole Internet.
eu: Mesedez, irakurri arretaz! Zure profila publiko egiten baduzu, behean ageri den informazio guztia ikusgai egongo da Movim erabiltzaile guztientzat eta baita internet osoarentzat ere.

en: Set a local nickname to allow the other users of the instance to find you easily.
eu: Ezarri goitizen lokal bat instantzia honetako erabiltzaileek erraz aurkitu zaitzaten.

en: Your nickname is %s.
eu: Zure goitizena %s da.

en: John_Bob96
eu: Jon_Zaharra96

en: Your nickname should only contains letters, numbers, - and _
eu: Goitizenak hizkiak, zenbakiak eta '-' eta '_' bakarrik izan ditzake

en: The nickname is already registered
eu: Goitizen hori hartua dago dagoeneko

en: Nickname saved
eu: Goitizena gorde da

en: Submit
eu: Bidali

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Movim is currently working in degraded mode
eu: Une honetan Movim modu motelean ari da funtzionatzen

en: Your server doesn’t support XMPP Pubsub persistence or the social features (communities, news feed and profile) are disabled by the administrator.
eu: Zure zerbitzariak ez du XMPP Pubsub iraunkortasuna onartzen, edo giza-ezaugarriak (komunitateak, jarioa eta profila) desgaitu ditu administrariak.

en: Please contact your server administrator to see if this feature can be enabled.
eu: Mesedez, jar zaitez zerbitzariko administrariarekin harremanetan ezaugarri hau gehitu daitekeen aztertzeko.

en: …is calling you
eu: … deitzen ari zaizu

en: Incoming video call
eu: Bideo-dei berria

en: Incoming audio call
eu: Audio-dei berria

en: …ringing
eu: … deika ari da

en: declined
eu: baztertu da

en: in call
eu: dei batean

en: failed
eu: kale egin du

en: …connecting
eu: … konektatzen

en: call ended
eu: deia amaitu da

en: Movim requires Javascript to be enabled to work properly.
eu: Movimek Javascript behar du.

en: Movim is a kickass distributed social networking platform that protect your privacy and comes with a set of awesome features.
eu: Movim izugarrizko gizarte-sarerako plataforma deszentralizatua da zure pribatutasuna babesten duena eta funtzio zirraragarriak dakartza.

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: Or
eu: Edo

en: Switch to another pod
eu: Aldatu beste pod batera

en: Communities
eu: Komunitateak

en: Home
eu: Ataria

en: Explore
eu: Esploratu

en: Account Creation
eu: Kontuaren sorrera

en: News
eu: Albisteak

en: Avatar
eu: Avatarra

en: Chats
eu: Txatak

en: Publish
eu: Argitaratu

en: Post
eu: Argitalpena

en: Blog
eu: Bloga

en: About
eu: Honi buruz

en: Login
eu: Hasi saioa

en: Not Found
eu: Ez da aurkitu

en: Feed
eu: Jarioa

en: Posts
eu: Argitalpenak

en: Gallery
eu: Galeria

en: Visio-conference
eu: Visio-konferentzia

[ctx: [page]share]
en: Share
eu: Partekatu

en: Room
eu: Gela

en: Tag
eu: Etiketa

en: Error: %s
eu: %s errorea

en: Cannot load file '%s'
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia kargatu

en: Requested widget '%s' doesn’t exist.
eu: Eskatutako '%s' widgeta ez da existitzen.

en: Requested event '%s' not registered.
eu: Eskatutako %s gertaera ez dago erregistratuta.

en: Whoops!
eu: Kaka!

en: Movim cannot talk with the server, please try again later
eu: Movim ezin da zerbitzariarekin harremanetan jarri. Mesedez, saia zaitez beranduago

en: Reconnection to the server…
eu: Zerbitzarira birkonektatzen…

en: Oops!
eu: Kaka!

en: Call
eu: Daitu

en: Audio Call
eu: Audio-deia

en: Video Call
eu: Bideo-deia

en: Validate
eu: Egiaztatu

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Add
eu: Gehitu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Destroy
eu: Suntsitu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Close
eu: Itxi

en: Update
eu: Eguneratu

en: Updating
eu: Eguneratzen

en: Submitting
eu: Bidaltzen

en: Register
eu: Erregistratu

en: Reply
eu: Erantzun

en: Unregister
eu: Erregistrotik ezabatu

en: Save
eu: Gorde

en: Clear
eu: Garbitu

en: Connecting
eu: Konektatzen

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Return
eu: Itzuli

en: Accept
eu: Baieztatu

en: Refuse
eu: Deuseztatu

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Search
eu: Bilatu

[ctx: [button]share]
en: Share
eu: Partekatu

en: Discover
eu: Aurkitu

en: Like
eu: Gogoko izan

en: Not Now
eu: Orain ez

en: Enable
eu: Gaitu

en: Sign Up
eu: Eman izena

en: Send to
eu: Bidali honi

en: More
eu: Gehiago

en: Copy Link
eu: Kopiatu esteka

en: Day
eu: Eguna

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Sunday
eu: Igandea

en: Bot
eu: Errobot

en: Console
eu: Kontsola

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Phone
eu: Mugikorra

en: Web
eu: Weba

en: Registered
eu: Erregistratuta

en: Online
eu: Linean

en: Away
eu: Tokitan

en: Do Not Disturb
eu: Ez eragotzi

en: Extended Away
eu: Tokitan

en: Offline
eu: Lineaz kanpo

en: Error
eu: Errorea

en: afraid
eu: beldur

en: amazed
eu: zirraratuta

en: amorous
eu: maitekor

en: angry
eu: haserre

en: annoyed
eu: haserre

en: anxious
eu: irrikitan

en: aroused
eu: berotuta

en: ashamed
eu: lotsatuta

en: bored
eu: aspertuta

en: brave
eu: ausart

en: calm
eu: lasai

en: cautious
eu: zuhur

en: cold
eu: hotz

en: confident
eu: ziur

en: confused
eu: nahasita

en: contemplative
eu: hausnartzen

en: contented
eu: kontent

en: cranky
eu: kexati

en: crazy
eu: burua galduta

en: creative
eu: sortzaile

en: curious
eu: jakin-minez

en: dejected
eu: burumakur

en: depressed
eu: deprimituta

en: disappointed
eu: desengainatuta

en: disgusted
eu: nazkatuta

en: dismayed
eu: harrituta

en: distracted
eu: oharkabe

en: embarrassed
eu: lotsatuta

en: envious
eu: bekaizti

en: excited
eu: urduri

en: flirtatious
eu: irtirin

en: frustrated
eu: kontentgaitz

en: grateful
eu: eskerdun

en: grieving
eu: penatuta

en: grumpy
eu: marmarti

en: guilty
eu: errudun

en: happy
eu: pozik

en: hopeful
eu: itxaropentsu

en: hot
eu: bero

en: humbled
eu: umil

en: humiliated
eu: azpiratuta

en: hungry
eu: gosetuta

en: hurt
eu: minduta

en: impressed
eu: hunkituta

en: in awe
eu: beldurtuta

en: in love
eu: maiteminduta

en: indignant
eu: suminduta

en: interested
eu: interesatuta

en: intoxicated
eu: mozkortuta

en: invincible
eu: garaiezin

en: jealous
eu: jeloskor

en: lonely
eu: bakarrik

en: lost
eu: galduta

en: lucky
eu: zorioneko

en: mean
eu: zital

en: moody
eu: umore txarrez

en: nervous
eu: urduri

en: neutral
eu: neutro

en: offended
eu: minduta

en: outraged
eu: suminduta

en: playful
eu: jostalari

en: proud
eu: harro

en: relaxed
eu: erlaxatuta

en: relieved
eu: lasai

en: restless
eu: aztoratua

en: sad
eu: atsekabetuta

en: sarcastic
eu: sarkastiko

en: satisfied
eu: pozik

en: serious
eu: serio

en: shocked
eu: harrituta

en: shy
eu: lotsatuta

en: sick
eu: gaixorik

en: sleepy
eu: logaletu

en: spontaneous
eu: natural

en: stressed
eu: estresatuta

en: strong
eu: indartsu

en: surprised
eu: harrituta

en: thankful
eu: esker onez

en: thirsty
eu: egarri

en: tired
eu: nekatuta

en: undefined
eu: zehaztugabe

en: weak
eu: ahul

en: worried
eu: kezkatuta

en: Month
eu: Hilabetea

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Maiatza

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Year
eu: Urtea

en: Today
eu: Gaur

en: Tomorrow
eu: Bihar

en: Yesterday
eu: Atzo

en: %d days ago
eu: duela %d egun

en: day
eu: eguna

en: Title
eu: Izenburua

en: Place
eu: Tokia

en: by
eu: jatorria

en: Geolocalisation
eu: Geolokalizazio

en: email
eu: helbide-elektronikoa

en: No content
eu: Ez dago edukirik

en: No comments yet
eu: Oraindik ez dago iruzkinik

en: Get older posts
eu: Atziki argitalpen zaharragoak

en: %s new items
eu: %s elementu berri

en: Comment publication error
eu: Errorea iruzkina argitaratzean

en: Get the comments
eu: Atziki iruzkinak

en: Add a comment
eu: Gehitu iruzkina

en: Share with
eu: Partekatu honekin

en: Everyone
eu: Guztiak

en: Updated
eu: Eguneratu da

en: Content not found
eu: Ezin izan da edukia aurkitu

en: Contact publication
eu: Harremanetarako argitalpena

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Original post deleted
eu: Jatorrizko argitalpena ezabatu da

en: Owner
eu: Jabea

en: Publisher
eu: Argitaratzailea

en: Publish only
eu: Argitaratu bakarrik

en: Outcast
eu: Zokoratu

en: The API is not reachable, try again later
eu: Ezin da APIa eskuratu, saia zaitez beranduago

en: Type here
eu: Idatzi hemen
