movim - en to bg translation catalogue (710 entries)

en: Thanks
bg: Благодарности

en: Developers
bg: Разработчици

en: Translators
bg: Преводачи

en: Thanks to all the translators
bg: Благодарности за всички преводачи

en: Software
bg: Софтуер

en: Resources
bg: Ресурси

en: Movim is an XMPP-based communication platform. All the project, except the following software and resources, is under
bg: Movim e XMPP-ориентирана комуникационна платформа. Целият проект, освен следния софтуер и ресурси, са под

en: Account
bg: Сметка

en: Change my password
bg: Промени ми паролата

en: Password
bg: Парола

en: Password confirmation
bg: Потвърди парола

en: The password has been updated
bg: Паролата е актуализирана

en: Please provide a valid password (6 characters minimum)
bg: Моля, предоставете валидна парола (минимум 6 символа)

en: The provided passwords are not the same
bg: Предоставената парола не е същата

en: Delete your account
bg: Изтрийте вашата сметка

en: You will delete your XMPP account and all the relative information linked to it (profile, contacts and publications).
bg: Вие ще изтриете вашата XMPP сметка и всяка отнасяща се информация свързана към нея (профил, контакти и публикации).

en: Type your full username
bg: Въведете вашето пълно потребителско име

en: Please provide a valid username.
bg: Моля, предоставете валидно потребителско име!

en: Gateways
bg: Шлюзове

en: Leave this instance
bg: Напуснете тази инстанция

en: You will delete all the relative information linked to your account on this Movim instance (profile, contacts and publications).
bg: Ще изтриете всяка свързана информация отнасяща се за сметката ви на тази Movim инстанция (профил, контакти и публикации).

en: This action will not delete your account but will disconnect you from this instance.
bg: Това действие няма да изтрие сметката ви, но ще ви изхвърли от тази инстанция.

en: Create a new account
bg: Създайте нова сметка

en: No account creation form found on the server
bg: Не е открита форма за създаване на сметки на сървъра

en: on
bg: на

en: Your acccount has been successfully registered
bg: Вашата сметка бе успешно регистрирана

en: Loading
bg: Зареждане

en: …and start playing
bg: ...и започва играта

en: Not Acceptable
bg: Не е позволено

en: The registration system of this server is currently unavailable
bg: Към момента регистрацията към този сървър не е възможна

en: Registration forbidden
bg: Регистрация забранена

en: Actions
bg: Действия

en: Action completed
bg: Действието приключи

en: General Settings
bg: Основни настройки

en: Theme
bg: Тема

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Restrict suggestions
bg: Ограничете предложенията

en: Only suggest chatrooms, Communities and other contents that are available on the user XMPP server and related services
bg: Предлагайте само чат стаи, общности и друго съдържание, което е достъпно на потребителския XMPP сървър и свързаните с него услуги

en: Chat only
bg: Само чат

en: Disable all the social feature (Communities, Blog…) and keep only the chat ones
bg: Забрани всички социални функции (Общности, Блог ...) и запази само тези за чат

en: Administration Credential
bg: Административно удостоверяване

en: Username
bg: Потребителско име

en: Retype password
bg: Повторете паролата

en: Disable the XMPP registration feature
bg: Забрани възможността за XMPP регистрация

en: Remove the XMPP registration flow and buttons from the interface
bg: Премахнете XMPP регистрационния процес и бутоните от интерфейса

en: Whitelisted XMPP Servers
bg: Доверени XMPP сървъри

en: If you want to specify a list of authorized XMPP servers on your Movim pod and forbid the connection on all the others please put their domain name here, with comma (ex: movim.eu,jabber.fr)
bg: Ако искате да посочите списък с упълномощени XMPP сървъри във вашия Movim кошер и да забраните връзката на всички останали, моля, поставете името на домейна им тук, със запетая (напр. Movim.eu, jabber.fr)

en: Leave this field blank if you allow the access to all the XMPP accounts.
bg: Оставете това поле празно, ако позволявате достъп до всички XMPP сметки.

en: List of whitelisted XMPP servers
bg: Списък на доверените XMPP сървъри

[ctx: [information]title]
en: Information Message
bg: Информационно съобщение

en: Description
bg: Описание

en: General description of the instance
bg: Основно описание на инстанцията

en: Main banner
bg: Основен банер

en: Ensure that the picture is not too large and can be reached from any webpages
bg: Уверете се, че картината не е твърде голяма и може да бъде достигната от всякакви уеб страници

en: This message will be displayed on the login page. It can be used to link the Terms and Conditions of your Movim instance for example.
bg: Това съобщение ще се покаже на страницата за вход. То може да се използва за свързване на Общите условия на вашия екземпляр на Movim например.

en: Leave this field blank if you don’t want to show any message.
bg: Оставете това поле празно, ако не искате да се показва съобщение.

[ctx: [information]label]
en: Information Message
bg: Информационно съобщение

en: Default XMPP server
bg: XMPP сървър по подразбиране

en: Main XMPP server domain
bg: Основен домейн на XMPP сървър

en: Main XMPP server description
bg: Основно описание на  XMPP сървър

en: Main XMPP server country
bg: Основна държава на XMPP сървър

en: Pick a country in the list
bg: Изберете държава от списъка

en: Tenor integration
bg: Tenor вграждане

en: Your Tenor API Key
bg: Вашият Tenor API ключ

en: Movim integrates the Tenor API to allow GIF search and publication in Chat
bg: Movim интегрира Tenor API за да позволи търсене и публикуване на GIF в Чат

en: Access Tenor and get your API key
bg: Достъпете Tenor и вземете API ключ

en: Firebase Integration
bg: Firebase Интеграция

en: Your Firebase Authorization Key
bg: Вашият Firebase оторизационен ключ

en: Movim can send Push Notifications to the Movim Android app using Firebase
bg: Movim може да изпрати Push известия към Movim Android приложение ползвайки Firebase

en: Go to the Firebase panel to configure and generate your Authorization key
bg: Отидете в панела на Firebase, за да конфигурирате и създадете вашият оторизационен ключ.

en: Empty
bg: Празно

en: Syslog and files
bg: Syslog и файлове

en: Sessions
bg: Сесии

en: Currently connected users on the pod
bg: В момента свързани потребители на кошер

en: General Overview
bg: Основен преглед

en: Read and write rights for the webserver in Movim’s %s directory
bg: Права за четене и запис за директорията в уебсървъра на Movim %s

en: WebSocket connection error, check if the Movim Daemon is running and is reachable
bg: Грешка във връзката с WebSocket, проверете дали демона на Movim е стартиран и откриваем

en: Browser
bg: Браузър

en: Movim Core
bg: Movim Основа

en: Movim Daemon
bg: Movim Демон

en: Database
bg: База данни

en: Here you can register your pod on the official %sMovim API%s
bg:  Тук можете да регистрирате ваш кошер от официалния %sMovim API%s

en: Your pod is not registered on the API
bg: Вашият кошер не е регистриран в API

en: Your pod is registered on the API
bg: Вашият кошер е регистриран в API

en: Your pod is not yet validated
bg: Вашият кошер още не е потвърден

en: Your pod is validated
bg: Вашият кошер е потвърден

en: Configuration updated
bg: Настройките са обновени

en: File
bg: Файл

en: Use it
bg: Използвай го

en: Webcam
bg: Уеб камера

en: Cheese!
bg: Зеееле!

en: Take a webcam snapshot
bg: Вземи снимка от уеб камерата

en: Avatar Updated
bg: Аватарът е обновен

en: Avatar Not Updated
bg: Аватарът не е обновен

en: No avatar defined yet
bg: Няма зададен аватар все още

en: Change my avatar
bg: Смени моя аватар

en: Upload a new picture
bg: Качи нова картинка

en: %s’s feed
bg: Емисии на%s

en: This content is private, please login to see it
bg: Това съдържание е частно, моля, влезте, за да го видите

en: Message Published
bg: Съобщението е публикувано

en: Add a reaction
bg: Добави реакция

en: Retract
bg: Оттегляне

en: Your message could not be sent, please try again later
bg: Вашето съобщение не може да бъде изпратено, моля, опитайте отново по-късно

en: Encrypted message
bg: Шифровано съобщение

en: Retracted message
bg: Оттеглено съобщение

en: Composing…
bg: Създаване...

en: Paused…
bg: Задържано...

en: Contact gone
bg: Контактът изчезна

en: %s messages retrieved
bg: %s извлечени съобщения

en: ↑ to edit your previous message
bg: ↑ за да редактирате предишното си съобщение

en: :shortcut: to insert an emoji
bg: :shortcut: за да вмъкнете емоджи

en: %s needs your attention
bg: %sсе нуждае от вашето внимание

en: Your message here…
bg: Твоето съобщение тук...

en: Smileys
bg: Усмивки

en: Frequent contacts
bg: Чести контакти

en: Nothing here yet…
bg: Тук няма нищо все още...

en: Don’t be shy, send a first message to start the discussion
bg: Не се притеснявайте, изпратете първо съобщение, за да започнете дискусията

en: You received an invitation to join a chatroom
bg: Получихте покана да се присъедините в чат стая

en: Join %s
bg: Присъединете %s

en: See the profile
bg: Виж профила

[ctx: [chat]clear]
en: Clear the history
bg: Изчисти историята

en: Edit last message
bg: Редакция на последното съобщение

en: Report abuse
bg: Съобщете за злоупотреба

en: Call started
bg: Разговора започна

en: Call ended
bg: Разговора приключи

en: An error occured when sending the message
bg: Възникна грешка при изпращане на съобщението

en: Synchronizing the history, please wait…
bg: Напасва историята, моля изчакайте...

[ctx: [chat]clear_history]
en: Clear the history
bg: Изчисти историята

en: You are going to delete %s messages, are you sure?
bg:  Ще изтриете%s съобщения, сигурни ли сте?

en: Members
bg: Членове

en: Connected to the chatroom
bg: Свързан към чат стаята

en: Disconnected from the chatroom
bg: Прекъсната е връзка към чат стаята

en: Configuration
bg: Настройки

en: Configuration saved
bg: Настройките са запазени

en: Subject
bg: Относно

en: Subject changed
bg: Темата е променена

en: Administration
bg: Администрация

en: OMEMO Fingerprints
bg: OMEMO Пръстови отпечатъци

en: Generating the encryption keys, please wait…
bg: Създаване на шифроващи ключове, моля изкачайте...

en: Encryption keys generated
bg: Шифроващите ключове са създадени

en: Encryption disabled
bg: Шифроването е забранено

en: Last activity
bg: Последна активност

en: No chats yet…
bg: Все още няма чатове...

en: Start a new conversation by clicking on the %s button.
bg:  Започнете нов разговор, като щракнете върху %s бутон.

en: Chat with a contact
bg: Чат с контакт

en: Me
bg: Аз

en: Picture
bg: Картинка

en: Video
bg: Видео

en: Chat
bg: Разговор

en: New conversation
bg: Нов разговор

en: Discover, follow and share
bg: Откривайте, следвайте и споделяйте

en: %s communities
bg: %s общности

en: Search for a new server
bg: Търсене за нов сървър

en: Communities servers
bg: Сървъри на общности

en: Discover the Communities by servers
bg: Открийте общностите по сървъри

en: Communities server discovered
bg: Открит е сървър на общности

en: This server doesn’t exists
bg: Този сървър не съществува

en: Communities you might like
bg: Общности, които може да ви харесат

en: Community created successfully
bg: Общността е създадена успешно

en: There is no Communities yet on this server.
bg: Все още няма общности на този сървър.

en: Create a new community on %s
bg: Създайте нова общност на %s

en: Community name
bg: Име на общността

en: My Little Pony - Fan Club
bg: Моето малко пони - Фен клуб

en: Please provide a valid community name (4 characters minimum)
bg: Моля, подайте валидно име на общността (минимум 4 знака)

en: You cannot create a new community on this server
bg: Не можете да създадете нова общност на този сървър

en: No Communities Servers yet…
bg: Все още няма сървъри на общности...

en: It seems that we can't find any communities for the moment
bg: Изглежда, че за момента не можем да намерим общности

en: Subscriptions
bg: Абонаменти

en: Public subscriptions
bg: Публични абонаменти

en: My Communities subscriptions
bg: Моите aбонаменти за общности

en: Community deleted successfully
bg: Общността беше изтрита успешно

en: Delete the community
bg: Изтрийте общността

en: You are going to delete the following community. Please confirm your action.
bg: Ще изтриете следната общност. Моля, потвърдете действието си.

en: It seems that this community doesn’t exists anymore. Do you want to remove it from your subscriptions?
bg: Изглежда, че тази общност вече не съществува. Искате ли да го премахнете от абонаментите си?

en: Error during the application of the node configuration
bg: Грешка по време на прилагането на конфигурацията на възела

en: Owners
bg: Собственици

en: Publishers
bg: Издатели

en: Roles
bg: Роли

en: Role correctly set
bg: Правилно зададена роля

en: Publication
bg: Публикация

en: Open
bg: Отвори

en: Everyone can publish
bg: Всеки може да публикува

en: The publishers can publish
bg: Издателите могат да публикуват

en: Subscribers
bg: Абонати

en: The subscribers can publish
bg: Абонатите могат да публикуват

en: %s subscribers
bg: %s абоната

en: %s posts
bg: %s публикации

en: Public page
bg: Публична страница

en: Only publishers can publish
bg: Само издателите могат да публикуват

en: Only subscribers can publish
bg: Само абонатите могат да публикуват

en: Subscribe
bg: Абонамент

en: Unsubscribe
bg: Прекрати абонамент

en: Subscribed
bg: Абониран

en: Unsubscribed
bg: Разабониран

en: The subscriptions are disabled for this community
bg: Абонаментите са деактивирани за тази общност

en: Give a label for this community
bg: Дайте етикет за тази общност

en: My Community Name
bg: Име на моята общност

en: Share this subscription publicly
bg: Споделете този абонамент публично

en: It will appear on your profile
bg: То ще се появи във вашия профил

en: You are going to unsubscribe from this community
bg: Ще се отпишете от тази общност

en: Are you sure?
bg: Сигурен ли сте?

en: My Subscriptions
bg: Мои абонаменти

en: Hello
bg: Здравей

en: Here you will be able to manage all your subscriptions.
bg: Тук ще можете да управлявате всичките си абонаменти.

en: General
bg: Общ

en: Language
bg: Език

en: Show the offline contacts
bg: Показване на контактите извън линия

en: Hide the offline contacts
bg: Скриване на контактите извън линия

en: Appearence
bg: Външен вид

en: Configuration invalid
bg: Конфигурирането е неправилно

en: Advanced Configuration
bg: Разширено конфигуриране

en: Display adult content
bg: Покажи съдържание за възрастни

en: Will allow you to read the posts tagged with the #nsfw tag
bg: Ще ви позволи да прочетете публикациите, маркирани с етикета #nsfw

en: Night Mode
bg: Нощен режим

en: Use dark colors to rest your eyes
bg: Използвайте тъмни цветове, за да почиват очите ви

en: Main chat page
bg: Начална чат страница

en: Make the chat page as the default one
bg: Направете страницата за чат като подразбираща се

en: Archiving preferences
bg: Предпочитания за архивиране

en: Server-side archiving preferences
bg: Предпочитания за архивиране от страна на сървъра

en: Always
bg: Винаги

en: Never
bg: Никога

en: Archiving preferences saved
bg: Предпочитанията за архивиране са запазени

en: Audio notifications
bg: Звукови известия

en: Incoming call
bg: Входящо прозвъняване

en: Incoming message
bg: Входящо съобщение

en: Confirmation of authentication
bg: Потвърждение за удостоверяване

en: The following platform would like your confirmation to authentify this account
bg: Следната платформа иска вашето потвърждение за удостоверяване на този акаунт

en: Authentication code
bg: Код за удостоверяване

en: Add a contact
bg: Добави контакт

en: Enter the Jabber ID of your contact.
bg: Въведете Jabber ID на вашия контакт.

en: Press enter to validate.
bg: Натиснете Enter за потвърждение.

en: Contact added
bg: Контактът е добавен

en: Contact updated
bg: Контактът е обновен

en: Contact deleted
bg: Контактът е изтрит

en: General Information
bg: Обща информация

en: Name
bg: Име

en: Nickname
bg: Псевдоним

en: Date of Birth
bg: Дата на раждане

en: Gender
bg: Пол

en: Marital Status
bg: Семейно положение

en: Email
bg: Имейл

en: Website
bg: Уеб-страница

en: About Me
bg: За мен

en: Other Accounts
bg: Други сметки

en: Pictures
bg: Картинки

en: Links
bg: Връзки

en: Geographic Position
bg: Географско положение

en: Locality
bg: Местоположение

en: Country
bg: Държава

en: Mood
bg: Настроение

en: I’m
bg: Аз съм

en: Listening
bg: Слушане

en: Last seen
bg: Последно видян/а

en: Clients
bg: Клиенти

en: Clients information
bg: Информация за клиенти

en: Last registered
bg: Последна регистрация

en: Find some new contacts
bg: Намерете нови контакти

en: Edit
bg: Редактиране

en: Alias
bg: Псевдоним

en: Group
bg: Група

en: You are going to delete one of your contacts, please confirm your action
bg: Ще изтриете един от контактите си, моля, потвърдете действието си

en: %s years
bg: %s години

en: Last public post
bg: Последна публична публикация

en: Visit the blog to see all the public posts
bg: Посетете блога, за да видите всички публични публикации

en: You can see this contact status
bg: Можете да видите това състояние на контакт

en: Share my status
bg: Споделете състоянието ми

en: But this contact cannot see yours
bg: Но този контакт не може да види вашия

en: You are not subscribed to this contact
bg: Не сте абонирани за този контакт

en: Ask to subscribe
bg: Заяви абонамент

en: But this contact can still see if you are online
bg: Но този контакт все още може да види дали сте онлайн

en: No subscriptions
bg: Няма абонаменти

en: Invite
bg: Поканете

en: This contact is in your contact list but there is no subscription between the two accounts
bg: Този контакт е във вашия списък с контакти, но няма абонамент между двата акаунта

en: No public data found
bg: Не са открити обществени данни

en: Draw
bg: Рисуване

en: Frequently Asked Questions
bg: Често задавани въпроси

en: What does the permission setting do?
bg: Какво прави настройката за разрешение?

en: By default the content is only available to your contacts. You can make your profile and publications public by enabling the related setting.
bg: По подразбиране съдържанието е достъпно само за вашите контакти. Можете да направите своя профил и публикации обществени, като активирате съответната настройка.

en: How does it applies on Communities posts?
bg: Как да се прилага за публикациите в общности?

en: Similary to your blog publications except that, by default, the posts are only available to the members or subscribers of the Community (except if you explicitly open all the Community content)
bg: Подобно на вашите публикации в блога, с изключение на това, че по подразбиране публикациите са достъпни само за членовете или абонатите на Общността (освен ако изрично отворите цялото съдържание на Общността)

en: Where can I find a list of chatrooms?
bg: Къде мога да намеря списък с чат стаи?

en: Where can I find my contacts?
bg: Къде мога да намеря контактите си?

en: By opening the search panel.
bg: Чрез отваряне на панела за търсене.

en: Applications
bg: Приложения

en: Install Movim on your device
bg: Инсталирайте Movim на вашето устройство

en: We also recommend
bg: Ние също препоръчваме

en: Administrators & Contact
bg: Администратори и Връзка

en: Chat with the Movim team?
bg: Чат с екипа на Movim?

en: Add the chatroom
bg: Добавете стаята за разговори

en: Wrong username
bg: Грешно име

en: Invalid JID
bg: Неправилен JID

en: Empty Challenge from the server
bg: Празно предизвикателство от сървъра

en: XMPP Domain error, your account is not a correct Jabber ID
bg: Грешка в XMPP домейн, вашият акаунт не е правилен Jabber ID

en: Some data are missing!
bg: Някои данни липсват!

en: Wrong password
bg: Грешна парола

en: Internal server error
bg: Вътрешна грешка на сървъра

en: Session error
bg: Грешка в сесията

en: Account successfully created
bg: Сметката е успешно създадена

en: The server takes too much time to respond
bg: Сървърът отнема твърде много време, за да отговори

en: Impossible login
bg: Невъзможно влизане

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Invalid username format
bg: Неправилен формат на потребителското име

en: Invalid password format
bg: Неправилен формат на паролата

en: Your XMPP server is unauthorized
bg: Вашият XMPP сървър е неоторизиран

en: Movim failed to authenticate. You entered wrong data
bg: Movim не успя да удостовери. Въведохте грешни данни

en: Authentication mechanism not supported by Movim
bg: Механизмът за удостоверяване не се поддържа от Movim

en: The XMPP authentification failed
bg: Грешка при автентикацията по XMPP

en: Connected to the server
bg: Свързан със сървъра

en: Authenticated to the server
bg: Удостоверен към сървъра

en: My address
bg: Моят адрес

en: Login with accounts from these servers
bg: Влезте с акаунти от тези сървъри

en: Login using any XMPP account or create a new one
bg: Влезте с помощта на всеки XMPP акаунт или създайте нов

en: Connected
bg: Свързан

en: Population
bg: Население

en: %s invited you to join a chatroom
bg: %sВи покани да се присъедините към чат стая

en: Administrated by
bg: Администриране от

en: Bad nickname (between 4 and 40 characters)
bg: Лош псевдоним (между 4 и 40 знака)

en: No news yet…
bg: Все още няма новини ...

en: Welcome on your news feed, here you will see all the posts published by your contacts and in the communities you have subscribed.
bg: Добре дошли във вашата емисия новини, тук ще видите всички публикации, публикувани от вашите контакти и в общностите, за които сте се абонирали.

en: All
bg: Всичко

en: My publications
bg: Мои публикации

en: Contacts
bg: Контакти

en: Write a new post…
bg: Напишете нова публикация ...

en: Pending Invitations
bg: Изчакващи покани

en: %s wants to talk with you
bg: %s иска да говори с теб

en: Notifications
bg: Известия

en: No new notifications
bg: Няма нови известия

en: Movim can notify you when a new post is published or if you receive messages
bg: Movim може да ви уведоми, когато е публикувана нова публикация или ако получавате съобщения

en: You can always disable them afterwards
bg: Винаги можете да ги деактивирате след това

en: Public profile
bg: Публичен профил

en: Make your profile public and allow other users to find you and make new contacts more easily
bg: Направете своя профил обществен и позволете на други потребители да ви намират и да създават нови контакти по-лесно

en: You can always disable this in the configuration afterwards
bg: Винаги можете да деактивирате това в конфигурацията след това

en: Popups
bg: Изскачащи прозорци

en: Movim is using popups for the video-conference feature, they are sometime blocked by the browsers
bg: Movim използва изскачащи прозорци за функцията за видеоконференция, те понякога са блокирани от браузърите

en: Please be sure that they are enabled to use this feature properly
bg: Моля, уверете се, че те имате възможност да използват тази функция правилно

en: News Feed
bg: Новинарскa емисия

en: Discover and register to the groups you are interested in
bg: Открийте и се регистрирайте в групите, които ви интересуват

en: Content
bg: Съдържание

en: Post published
bg: Поста е публикуван

en: Post deleted
bg: Поста е изтрит

en: What’s Hot
bg: Горещи новини

en: Posts recently published in communities that you are not subscribed (yet)
bg: Публикации, публикувани наскоро в общности, за които не сте абонирани (все още)

en: New post
bg: Нов пост

en: This is a re-post from %s
bg: Това е пре-постнато от %s

en: See %s profile
bg: Виж на %s профила

en: Public posts from users
bg: Публични постове от потребители

en: %s minute
bg: %s минута

en: %s minutes
bg: %s минути

en: Publish this post publicly?
bg: Публикуване на тази публикация публично?

en: This post is public
bg: Този пост е публичен

en: This post is private
bg: Този пост е частен

en: Public URL of this post
bg: Публичен URL адрес на този пост

en: Delete this post
bg: Изтрий този пост

en: You are going to delete this post, please confirm your action
bg: Ще изтриете тази публикация, моля, потвърдете действието си

en: Are you sure that you want to delete this comment?
bg: Наистина ли искате да изтриете този коментар?

en: Discover more articles on the communities page
bg: Открийте още статии на страницата на общностите

en: Read more
bg: Прочети повече

en: Comments disabled
bg: Коментарите са забранени

en: Comment published
bg: Коментарите са публични

en: Liked
bg: Харесано

en: The comment cannot be published
bg: Коментарът не може да бъде публикуван

en: Comment deleted
bg: Коментарът е изтрит

en: Liked your publication
bg: Харесана ваша публикация

en: Commented
bg: Коментирано

en: Contact post
bg: Публикация за връзка

en: Universal share button
bg: Универсален бутон за споделяне

en: Bookmark or drag and drop the following button in your toolbar and use it on all the pages you want to share on Movim
bg: Поставете отметка или плъзнете и пуснете следния бутон в лентата с инструменти и го използвайте на всички страници, които искате да споделите в Movim

en: Share on Movim
bg: Споделете в Movim

en: Oh! Hello!
bg: О! Здравейте!

en: It seems that you’re new there! Welcome on Movim!
bg: Изглежда, че сте нов там! Добре дошли в Movim!

en: Check the Menu
bg: Проверете менюто

en: All the main Movim features are accessible there. Don’t hesitate to navigate through the pages to discover more!
bg: Всички основни функции на Movim са достъпни там. Не се колебайте да навигирате из страниците, за да откриете повече!

en: Looks like you didn’t complete your profile yet
bg: Изглежда, че още не сте попълнили потребителския си профил

en: You can go in the Configuration page to describe yourself and put a nice picture
bg: Можете да отидете на страницата за конфигуриране, за да се опишете и да поставите хубава снимка

en: Disconnect
bg: Прекъснете връзката

en: Status updated
bg: Състоянието е актуализирано

en: Presence
bg: Присъствие

en: Do you really want to log out?
bg: Наистина ли искате да излезете?

en: Link copied to clipboard
bg: Връзката е копирана в клипборда

en: What’s new?
bg: Какво ново?

en: Write a post
bg: Напиши публикация

en: Add a link
bg: Добави връзка

en: Take a picture
bg: Направи снимка

en: Please provide a title
bg: Моля, посочи заглавие

en: Preview
bg: Преглед

en: Add a file or a picture
bg: Добави файл или снимка

en: You cannot publish a post here
bg: Не можете да публикувате публикация тук

en: No content to preview
bg: Няма съдържание за визуализация

en: Post title
bg: Заглавие на публикация

en: Markdown content
bg: Markdown съдържание

en: Please enter a valid URL
bg: Моля, въведете валиден URL адрес

en: You can format your content using Markdown
bg: Можете да форматирате съдържанието си чрез Markdown

en: Draft saved
bg: Черновата е запазена

en: Rich text editor
bg: Богат текстов редактор

en: Help
bg: Помощ

en: More help
bg: Още помощ

en: Markdown syntax manual
bg: Ръководство за синтаксис на Markdown

en: Create a chatroom
bg: Създай стая за разговори

en: Edit a chatroom
bg: Редактиране на стая за разговори

en: Join a chatroom
bg: Присъедини се към чат стая

en: Join a custom chatroom
bg: Присъедини се към персонализирана чат стая

en: Add one by clicking on the add button.
bg: Добавете такъв, като кликнете върху бутона за добавяне.

en: Try to synchronize them to the new room bookmarking system
bg: Опитайте се да ги синхронизирате с новата система за маркиране на стаи

en: Synchronize
bg: Синхронизирай

en: Type of room
bg: Тип на стая

en: Standard room
bg: Стандартна стая

en: Gateway room
bg: Стая за портал

en: Show all rooms
bg: Покажи всички стаи

en: Hide disconnected rooms
bg: Скриване на несвързаните стаи

en: Destroy the room
bg: Унищожи стая

[ctx: [rooms]owner]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: [rooms]admin]
en: Admin
bg: Админ

en: Visitor
bg: Посетител

en: Name or description
bg: Име или описание

en: Chatrooms
bg: Стаи за разговори

en: Chatroom ID
bg: Чат стая ID

en: My Favorite Room
bg: Мои любими стаи

en: Bad Chatroom ID
bg: Лош идентификатор на чат стая

en: Empty name
bg: Празно име

en: %s rooms synchronized
bg: %s стаи напаснати

[ctx: [chatrooms]users]
en: Users
bg: Потребители

[ctx: [chatrooms]members]
en: Members
bg: Членове

en: Banned
bg: Ограничени

en: Username already taken
bg: Потребителското име е вече заето

en: Join this chatroom on connect
bg: Присъединете се към тази чат стая при свързване

en: Pin this chatroom
bg: Забоди тази чат стая

en: Room destroyed
bg: Стаята е унищожена

en: The chatroom doesn’t exists
bg: Стаята за разговори не съществува

en: A password is required
bg: Нужна е парола

en: Your nickname is not valid
bg: Вашият псевдоним не е правилен

en: Not acceptable
bg: Непозволен/а

en: Bookmarks updated
bg: Отметките са актуализирани

en: Public chatroom
bg: Обществена чат стая

en: You are currently logged as an anonymous user.
bg: В момента сте влезли като анонимен потребител.

en: You can join using your own account or create one on the login page by loging out using the cross in the top-right corner.
bg: Можете да се присъедините, като използвате свой собствен акаунт или да създадете такъв на страницата за вход, като излезете с помощта на кръста в горния десен ъгъл.

en: Login on %s
bg: Вход на %s

en: Invite a contact
bg: Поканете контакт

en: Invitation sent
bg: Поканата е изпратена

en: Send this link to your contacts
bg: Изпратете тази връзка на вашите контакти

en: Public
bg: Публична

en: This chatroom is publicly discoverable
bg: Тази чат стая е обществено откриваема

en: Public profiles
bg: Публични профили

en: The participants of this chatroom can see each other's profile
bg: Участниците в тази чат стая могат да се виждат един с друг

en: Group Chat
bg: Групов разговор

en: Private group chat with invited members
bg: Частен групов чат с поканени членове

en: Add a new member
bg: Добавете нов член

[ctx: [room]group_chat_members]
en: Members
bg: Членове

en: Ban someone
bg: Ограничи някой

en: Unban
bg: Освободи

en: Channel
bg: Канал

[ctx: [room]channel_users]
en: Users
bg: Потребители

en: Public channel that can be publicly discoverable and joinable
bg: Публичен канал, който може да бъде обществено откриваем и присъединяем

en: Never notify
bg: Никога не уведомявайте

en: Notify when quoted
bg: Уведомете при цитиране

en: Always notify
bg: Винаги уведомявайте

en: Member
bg: Член

en: No chatrooms found locally
bg: Не са открити чат стаи локално

en: Global search
bg: Глобално търсене

en: No chatrooms found globally
bg: Не са открити чат стаи глобално

en: What are you looking for?
bg: Какво търсите?

en: Open me using Ctrl + M
bg: Отвори ме чрез Ctrl + M

en: #cats, username@server.com, John…
bg: #котки, username@server.com, Иван…

en: No contacts yet?
bg: Все още нямате контакти?

en: Show all the contacts
bg: Показване на всичките контакти

en: Attach to a blog publication
bg: Прикачете към публикация в блога

en: Send it to a contact
bg: Изпратете го на контакт

en: Share it in a chatroom
bg: Споделете го в чат стая

en: Post shared
bg: Публикацията е споделена

en: Statistics
bg: Статистика

en: Stickers
bg: Стикери

en: Type a keyword
bg: Въведете ключова дума

en: Find a GIF
bg: Намерете GIF

en: Powered by Tenor
bg: Осъществено от Tenor

en: Movim is a decentralized social network, before creating a new account you need to choose a server to register.
bg: Movim е децентрализирана социална мрежа, преди да създадете нов акаунт, трябва да изберете сървър, на който да се регистрирате.

en: Your server here?
bg: Вашия сървър тук?

en: Contact us to add yours to the officially supported servers list
bg: Свържете се с нас, за да добавим вашия към официално поддържания списък със сървъри

en: No public feed for this contact
bg: Няма обществена емисия за този контакт

en: Upload
bg: Качване

en: Choose a file to upload
bg: Изберете файл за качване

en: File too large
bg: Файла е твърде голям

en: Upload failed
bg: Качването се провали

en: You are not allowed to upload a file
bg: Не ви е позволено да качвате файл

en: You exceeded the quota
bg: Вие надхвърлихте ограничението

en: Drag and drop your file in this area
bg: Плъзнете и пуснете файла си в тази област

en: Max file size %s
bg: Максимум на файл е %s

en: Profile
bg: Профил

en: Profile Updated
bg: Профила е актуализиран

en: Profile Not Updated
bg: Профилът не е актуализиран

en: Your profile is now public
bg: Профилът ви вече е обществен

en: Your profile is now restricted
bg: Потребителският ви профил вече е ограничен

en: Configure your instance nickname
bg: Изберете Ваш настоящ псевдоним

en: Is this profile public?
bg: Профила публичен ли е?

en: Please pay attention! By making your profile public, all the information listed below will be available for all the Movim users and on the whole Internet.
bg: Моля, обърнете внимание! Като направите своя профил публичен, цялата информация, изброена по-долу, ще бъде достъпна за всички потребители на Movim и в целия Интернет.

en: Set a local nickname to allow the other users of the instance to find you easily.
bg: Задайте местен псевдоним, за да позволите на други потребители тук да ви открият лесно.

en: Your nickname is %s.
bg: Вашият псевдоним е %s.

en: Nickname saved
bg: Псевдонимът се запази

en: Submit
bg: Изпращане

en: Reset
bg: Презареждане

en: …is calling you
bg: ... ви прозвънява

en: Incoming video call
bg: Входящо видео прозвъняване

en: Incoming audio call
bg: Входящо гласово прозвъняване

en: …ringing
bg: ... звъни

en: declined
bg: отказан

en: in call
bg: в разговор

en: failed
bg: провален

en: …connecting
bg: ...свързване

en: call ended
bg: приключен разговор

en: Movim requires Javascript to be enabled to work properly.
bg: Movim изисква Javascript да е разрешен, за да работи коректно.

en: Loading…
bg: Зареждане...

en: Or
bg: или

en: Switch to another pod
bg: Смяна към друг кошер

en: Communities
bg: Общности

en: Home
bg: Начало

en: Explore
bg: Открийте

en: Account Creation
bg: Създаване на сметка

en: News
bg: Новини

en: Avatar
bg: Аватар

en: Chats
bg: Разговори

en: Publish
bg: Публикуване

en: Post
bg: Публикация

en: Blog
bg: Блог

en: About
bg: Относно

en: Login
bg: Вход

en: Not Found
bg: Не е открит

en: Feed
bg: Емисия

en: Posts
bg: Публикации

en: Gallery
bg: Галерия

[ctx: [page]share]
en: Share
bg: Споделете

en: Room
bg: Стая

en: Tag
bg: Таг

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Cannot load file '%s'
bg: Грешка при зареждане на файла "%s"

en: Oops!
bg: Опаа!

en: Call
bg: Прозвъняване

en: Audio Call
bg: Гласово прозвъняване

en: Video Call
bg: Видео прозвъняване

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Add
bg: Добавете

en: Delete
bg: Изтрийте

en: Destroy
bg: Унищожете

en: Cancel
bg: Отказ

en: Close
bg: Затворете

en: Update
bg: Обнови

en: Updating
bg: Обновяване

en: Submitting
bg: Изпращане

en: Register
bg: Регистриране

en: Reply
bg: Отговор

en: Unregister
bg: Де-регистриран

en: Save
bg: Запазване

en: Clear
bg: Изчисти

en: Connecting
bg: Свързване

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Return
bg: Връщане

en: Accept
bg: Приемане

en: Refuse
bg: Отказване

en: Next
bg: Следващ

en: Previous
bg: Предишен

en: Search
bg: Търсене

[ctx: [button]share]
en: Share
bg: Сподели

en: Discover
bg: Открий

en: Like
bg: Харесай

en: Not Now
bg: Не сега

en: Enable
bg: Позволи

en: Sign Up
bg: Регистрирайте се

en: Send to
bg: Изпрати до

en: More
bg: Повече

en: Copy Link
bg: Копирай връзка

en: Day
bg: Ден

en: Monday
bg: Понеделник

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Friday
bg: Петък

en: Saturday
bg: Събота

en: Sunday
bg: Неделя

en: Bot
bg: Бот

en: Console
bg: Конзола

en: Desktop
bg: Плот

en: Phone
bg: Телефон

en: Registered
bg: Регистриран

en: Online
bg: На линия

en: Away
bg: Отсъства

en: Do Not Disturb
bg: Не ме безпокойте

en: Offline
bg: Извън линия

en: Error
bg: Грешка

en: afraid
bg: уплашен/а

en: amazed
bg: изумен/а

en: amorous
bg: влюбен/а

en: angry
bg: ядосан/а

en: annoyed
bg: раздразнен/а

en: anxious
bg: разтревожен/а

en: aroused
bg: възбуден/а

en: ashamed
bg: засрамен/а

en: bored
bg: отегчен/а

en: brave
bg: смел/а

en: calm
bg: calm/а

en: cautious
bg: предпазлив/а

en: cold
bg: студ

en: confident
bg: уверен/а

en: confused
bg: объркан/а

en: contemplative
bg: съзерцателен/а

en: contented
bg: доволен/а

en: cranky
bg: капризен/а

en: crazy
bg: луд/а

en: creative
bg: творчески

en: curious
bg: любопитен/а

en: dejected
bg: унил/а

en: depressed
bg: депресиран/а

en: disappointed
bg: разочарован/а

en: disgusted
bg: отвратен/а

en: dismayed
bg: потресен/а

en: distracted
bg: разсеян/а

en: embarrassed
bg: засрамен/а

en: envious
bg: завистлив/а

en: excited
bg: развълнуван/а

en: flirtatious
bg: флиртуващ/а

en: frustrated
bg: разочарован/а

en: grateful
bg: благодарен/а

en: grieving
bg: скърбящ/а

en: grumpy
bg: нахален/а

en: guilty
bg: виновен/а

en: happy
bg: щастлив/а

en: hopeful
bg: обнадежден/а

en: hot
bg: горещ/а

en: humbled
bg: смирен/а

en: humiliated
bg: унижен/а

en: hungry
bg: гладен/а

en: hurt
bg: наранен/а

en: impressed
bg: впечатлен/а

en: in awe
bg: в страхопочитание

en: in love
bg: влюбен/а

en: indignant
bg: възмутен/а

en: interested
bg: заинтересован/а

en: intoxicated
bg: опиянен/а

en: invincible
bg: непобедим/а

en: jealous
bg: ревнив/а

en: lonely
bg: самотен/а

en: lost
bg: изгубен/а

en: lucky
bg: късметлия/ка

en: mean
bg: гаден/а

en: moody
bg: капризен/а

en: nervous
bg: нервен/а

en: neutral
bg: неутрален/а

en: offended
bg: обиден/а

en: outraged
bg: възмутен/а

en: playful
bg: закачлив/а

en: proud
bg: горд/а

en: relaxed
bg: отпуснат/а

en: relieved
bg: облекчен/а

en: restless
bg: неспокоен/а

en: sad
bg: тъжно

en: sarcastic
bg: саркастичен/а

en: satisfied
bg: удовлетворен/а

en: serious
bg: сериозен/а

en: shocked
bg: шокиран/а

en: shy
bg: срамежлив/а

en: sick
bg: болен/а

en: sleepy
bg: сънлив/а

en: spontaneous
bg: спонтанен/а

en: stressed
bg: сресиран/а

en: strong
bg: силен/а

en: surprised
bg: изненадан/а

en: thankful
bg: благодарен/а

en: thirsty
bg: жаден/а

en: tired
bg: изморен/а

en: undefined
bg: неопределен/а

en: weak
bg: слаб/а

en: worried
bg: притеснен/а

en: Month
bg: Месец

en: January
bg: Януари

en: February
bg: Февруари

en: March
bg: Март

en: April
bg: Април

en: May
bg: Май

en: June
bg: Юни

en: July
bg: Юли

en: August
bg: Август

en: September
bg: Септември

en: October
bg: Октомври

en: November
bg: Ноември

en: December
bg: Декември

en: Year
bg: Година

en: Today
bg: днес

en: Tomorrow
bg: утре

en: Yesterday
bg: вчера

en: %d days ago
bg: %d дни назад

en: day
bg: ден

en: Title
bg: Заглавие

en: Place
bg: Място

en: email
bg: имейл

en: No content
bg: Няма съдържание

en: No comments yet
bg: Без коментари все още

en: Get older posts
bg: Вземи по-стари публикации

en: Comment publication error
bg: Грешка при публикуване на коментар

en: Get the comments
bg: Вземи коментарите

en: Add a comment
bg: Добави коментар

en: Share with
bg: Сподели с

en: Everyone
bg: Всеки

en: Updated
bg: Актуализирано

en: Content not found
bg: Съдържанието не е намерено

en: Comments
bg: Коментари

en: Original post deleted
bg: Оригиналната публикация е изтрита

en: B
bg: Б

en: KB
bg: КБ

en: MB
bg: МБ

en: GB
bg: ГБ

en: TB
bg: ТБ

en: Owner
bg: Собственик

en: Publisher
bg: Издател
